Борусия (Дортмунд) и Ливърпул завършиха наравно 1:1 в първия четвъртфинален двубой между двата отбора в турнира Лига Европа. Дивок Ориги даде преднина на "мърсисайдци" в 36- ата минута, но Матс Хумелс изравни в 48- ата.

Първата добра възможност в срещата се откри пред Марко Ройс, но ударът на полузащитникът мина покрай вратата. След това и Михтарян можеше да открие резултата, но Сако се намеси отлично и блокира изстрелът му.

Ливърпул отговори чрез Ловрен, който засече с глава центриране на Милнър, но топката попадна в ръцете на Вайденфелер.

в 30- ата минута Миньоле изби отлично удар от фаул на Обамеянг.

Така се стигна до 36- ата минута, когато младият белгиец Дивок Ориги откри резултата след колективна грешка на "жълто-черната" защита.

В добавеното време на първата част първо Обамеянг пропусна да изравни, а в следващата атака Ориги пропусна останал сам срещу стража на домакините.

Борусия наложи натиск след почивката и още в 48- ата минута Матс Хумелс надскочи Лалана и с глава прати топката в мрежата за 1:1.

Гостите от Ливърпул бързо се съвзеха от попаденията и Коутиньо на два пъти обстрелва вратата на Вайденфелер, но вратарят се намеси блестящо.

В оставащите минути до края на сблъсъка на "Сигнал Идуна Парк" двата отбора водеха здрава битка, но головите положения липсваха.

Реваншът на "Анфийлд" е насрочен за четвъртък (14 април).

Борусия (Дортмунд) - Ливърпул 1:1