Отборът на Херта се провали на старта на участието си в груповата фаза на Лига Европа. Момчетата на Люсиен Фавр не успяха да победят като домакин латвийския Вентспилс, завършвайки 1:1. Пълни 90 минути за берлинчани записа Валери Домовчийски, който обаче не се възползва от този рядък шанс и не бе на много високо ниво.

Домакините откриха първи резултата с гол на Пишчек в 34-ата минута. Тогава юношата на Херта Ленарт Хартман отправи далечен удар, вратарят на гостите изби, но при добавката Пишчек бе точен.

Още в първите минути на втората част младата звезда на гостите Едгарс Горакс отбеляза изравнително попадение. Той получи пас от Бенгтсон и стреля прецизно във вратата на Бурхерт за 1:1.

До края на мача Домовчийски с глава и Сичеро за Херта можеха да отбележат второ попадение, но ударите им не бяха точни.

В другия мач от групата Спортинг победи като гост Хееренвеен с 3:2.