Динамо (Киев) загуби отново от Челси, този път в срещата-реванш между двата тима от 1/8-финалите на Лига Европа.

Битката на стадион "Олимпийски" в Киев завърши при резултат 0:5.

Снимка 412268

Източник: Twitter

Точен на три пъти за победителите бе Оливие Жиру, който определено бе сред най-добрите футболисти на терена тази вечер.

Изглеждаше така, сякаш всяка ситуация, в която бе замесен френският национал, беше обречена на успех. Той неминуемо се озоваваше в точната позиция, в идеалния момент и за първи път от доста време насам имаше възможността да демонстрира безспорния си потенциал.

Освен него за състава на победителите се разписа и Алонсо.

Снимка 412266

Жиру откри резултата още в 5-ата минута на двубоя, давайки ранно предимство на отбора си, а и сякаш загатвайки какво предстои да се случи.

В 33-ата минута отново той покачи на 2:0, преди в продължението на първата част Алонсо да направи преднината на лондончани "класическа".

До 0:4 резултатът набъбна след час игра, когато Жиру направи хеттрика си факт и класира и без това отдавна осигурилия си участие в следващата фаза английски тим.

Снимка 412267

Крайното 0:5 бе оформено от Калъм Хъдсън-Одой в 78-ата минута на мача.

Челси постигна класическа победа с 3:0 на своя "Стамфорд Бридж" в първата среща и осъществи сериозна крачка към 1/4-финалите в турнира, правейки днешния мач протоколен, както се и получи.

Челси победи Динамо (Киев) с 3:0

"Класика" за Челси срещу Динамо, протоколен реванш в Киев

Страхотно представяне на Педро Родригес

До момента двата тима са изиграли четири мача в исторически план, а "сините" са с три победи и едно реми, което дойде именно в Киев. Предишните две срещи са от Шампионската лига през 2015 година.

Гостите бяха без Гонсало Игуаин, който е болен и не се качи в самолета за Украйна.

Ето и как изглеждаха стартовите състави на двата тима в началото на мача:

ДИНАМО: Бойко, Сидорчук, Шепелиев, Шапаренко, Циганков, Миколенко, Сидкли, Гармаш, Бурда, Кедзиора, Кадар

ЧЕЛСИ: Арисабалага, Рюдигер, Алонсо, Канте, Лофтъс-Чийк, Ковачич, Жиру, Хъдсън-Одой, Дзапакоста, Вилиан, Кристенсен

Съдия: Тобаяс Щилер

Стадион: "Олимпийски", Киев