Челси спечели без проблеми домакинството си на Динамо (Киев) в първата среща между двата състава от 1/8-финалите на Лига Европа.

Двубоят на стадион "Стамфорд Бридж" завърши при резултат 3:0.

Автори на победните попадения за лондончани станаха Педро Родригес, Вилиан и Хъдсън-Одой. Първият се разписа в откриващата част от двубоя, а вторият бе точен през вторите 45 минути.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Челси - Динамо (Киев) 3:0!

Вижте избраниците на двамата треньори

Първото полувреме премина под тоталната, еднолична доминация на домакините. Лондончани владееха топката през 80% от времето, като не се виждаше как гостите на "Стамфорд Бридж" могат да напусната собствената си половина от терена.

С пропуски се отчетоха Вилиан, Жиру, Ковачич и Педро.

В 17-ата минута вихрена атака за домакините премина през няколко футболисти в сини екипи, преди да завърши с ефектно двойно подаване между Жиру и Педро, след което испанският футболист прати топката във вратата.

Снимка 410929

Източник: Twitter

Още в следващата атака отново Педро можеше да вкара кълбото зад голлинията, но пропиля чудесна възможност да удвои преднината на своя тим.

Снимка 410925

Последваха нови две акции в синьо, като този път на върха им се оказа първо Вилиан, а малко след това и Дзапакоста. Стражът на гостуващия тим Бойко обаче показа завидни умения и хладнокръвие и отрази техните удари към вратата си.

Ново двойно подаване между Жиру и Педро малко преди почивката завърши с поваляне на испанеца на земята от съперников бранител. Главният съдия обаче не намери за необходимо да посочи бялата точка.

Така въпреки неистовото желание на лондончани и повсеместния им натиск, до отбелязване на нов гол, в рамките на първите 45 минути от двубоя, не се стигна.

В 65-ата минута на двубоя всичко в мача приключи, след като Вилиан препарира вратаря на гостите с прекрасно изпълнение на свободен удар. Стражът дори не помръдна от мястото си под рамката на вратата, като топката се оплете в мрежата му.

Снимка 410931

Вторите 45 минути никак не се различаваха от предходните, като отново владението на кълбото бе почти изцяло в полза на "сините", които редуваха атаките си една след друга.

С няколкото си извършени промени в първоначалната постройка на тима, Маурицио Сари по италиански затвори срещата и не позволи съставът му да допусне попадение, което да усложни реванша в Украйна.

Снимка 409422

Източник: БГНЕС

Крайното 3:0 оформи Хъдсън-Одой, който получи добър пас от Лофтъс-Чийк и от непосредствена близост нямаше как да сгреши.

Благодарение на добрата си форма в последно време, Челси се превърна във фаворит на букмейкърите за успех в Лига Европа. "Сините" от Лондон се класираха до тази фаза без много проблеми след два успеха над Малмьо, които доведоха до общ резултат 5:1.

Първият сезон на Маурицио Сари със сигурност не е без усложнения, въпреки че италианският мениджър записа положителни резултати във втория по сила клубен турнир, а и англичаните подобриха представянето си във Висшата лига.

През уикенда Челси спечели с 1:2 визитата си на градския съперник Фулъм, а преди това надви Тотнъм в друго лондонско дерби, така че моралът в отбора се подобрява.

Лоша новина за Кепа - Роман Абрамович нареди неговата продажба

Руският богаташ останал безкрайно разочарован от непокорството на вратаря

Динамо (Киев) е втори в Украйна, което означава провал. Там конкуренцията в последните 15-20 години е ясна - или Шахтьор, или столичани. В момента тимът от Донецк е лидер със 7 точки аванс пред Динамо.

Футболистите на треньора Александър Хацкевич нямаха поражение на чужд терен в Лига Европа през този сезон, до мача тази вечер. На 1/16-финалите тимът направи реми 2:2 като гост на Олимпиакос, а в груповата фаза надигра Рен и Астана и подели точките с чешкия Яблонец.

Този път обаче ситуацията беше различна.