Пропилените 100%-ви шансове за Лацио, от страна на голмайстора на състава, вече сигурно са над 5.

Не успява да се разпише и да прати кълбото в опразнената пред себе си врата.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първите 45 минути от сблъсъка, на терена имаше само един господар - съставът на гостите.

Футболистите на Лацио диктуваха темпото на игра, като редуваха атаките си една след друга, а бранителите на съперника определено не бяха на очакваното ниво днес.

Най-деен в редиците на римляните бе Фелипе Андерсон. Само в рамките на първите 10 минути той можеше да се разпише на два пъти, но късметът не му се усмихна.

Резултатът беше открит след 23 минути игра, когато Лукас Лейва се освободи от опеката на защитниците на Динамо, излъга и вратаря на киевчани и прати топката в мрежата с глава за 0:1.

До почивката главният виновник резултатът да се запази непроменен, се казваше Чиро Имобиле. Нападателят на римския състав пропусна всичко, което можеше да се пропусне, при създадените от колегите му положения в наказателното поле на домакините.

Само Андерсон на три пъти извеждаше Имобиле в изгодни позиции, но съотборникът му не се възползва.

При последния си опит да порази целта преди почивката, Имобиле пробва да прехвърли Денис Бойко, но вратарят изби кълбото с ръце. Повторенията показаха, че той е играл с топката по-скоро извън пределите на наказателното си поле. Сигнал за нарушение на правилата, от страна на арбитрите, обаче не последва.

45′

Почивка.

44′

Шабанов заменя Кадар.

Получил е контузия футболистът на Динамо.

42′

Денис Бойко избива топката с ръце, при опит на Имобиле да го прехвърли.

Нападателят претендира, че вратарят е играл с кълбото извън пределите на пеналта.

Повторенията показват, че това по-скоро е така!

41′

Нов пропуск на Имобиле!

Останал сам срещу вратаря, нападателят на Лацио пропусна да се разпише.

38′

Страхотен пропуск на Имобиле!

Фелипе Андерсон центрира към съотборника си, който стреля с левия крак, но уцели... десния си.

Топката излезе извън пределите на терена.

34′

Луис Алберто опитва да вкара топката във вратата директно от корнер.

Бойко спасява тима си.

29′

Циганков стреля от границата на наказателното поле!

Топката не намира очертанията на вратата.

24′

Контакт между Бурда и Имобиле, в близост до вратата на Динамо!

Реферът не сигнализира за нарушение на правилата.

Повторенията не са особено категорични и по-скоро са в ущърб на арбитъра...

23′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Лукас Лейва!

Футболистът на римляните надскочи Шепелев, излъга и вратаря на съперника и се разписва с глава, давайки по-скоро заслужено предимство на отбора си.

18′

Жълт картон за Луис Фелипе.

17′

Луис Алберто опитва далечен изстрел!

Вратарят на домакините хваща топката в ръцете си.

15′

Натискът на гостите продължава.

Домакините отговарят с епизодични контраатаки.

11′

Патрик центрира остро на първа греда!

Размина се с топката Пароло.

8′

Кадар избива топката в последния възможен момент!

Имобиле се измъкна от бранителите, финтира и вратаря, но ударът му бе избит.

Страхотен шанс за гостите.

7′

Фелипе претендира за дузпа!

Футболистът на Лацио центрира, топката се отби в тялото на Пиварич и се върна в игра.

Повторенията показват, че правилата не са били нарушени.

5′

Изстрел на Андерсон от границата на наказателното поле.

Топката преминава далеч над вратата на съперника.

2′

Два поредни пробива на Андерсон, още в самото начало на мача.

Без резултат.

1′

Мбокани Мурджиа

Динамо (Киев) е домакин на Лацио в среща-реванш от 1/8-финалите в турнира Лига Европа.

Двубоят между двата тима стартира в 20:00 часа.

Снимка 344433

Първият мач между тези съперници завърши при резултат 2:2, като всички попадения паднаха през второто полувреме.

Нани се бие с фен на Лацио на летище

След мача с Каляри

Равенството обаче развали баланса на Лацио срещу украински отбори - до момента като домакин римският тим имаш само победи.

Лацио и Динамо (Киев) завършиха наравно

Динамо (Киев) спря Лацио в екшън на "Олимпико! Бивш ас на ЦСКА герой за украинците!

Двата отбора със зрелищно 2:2

В Киев италианските отбори се представят отлично, като имат 7 победи, 1 загуба и 3 равенства.

Динамо обаче има Жуниор Мораеш, който преди няколко сезона играеше в ЦСКА, а сега разполага с цели 7 гола в европейските клубни турнири.

Именно в негово лице местните медии виждат звездата, която ще реши спора между двете единайсеторки.