Динамо (Киев) и Валенсия оставиха интригата помежду им жива, след като не  успяха да се победят в първия 1/16-финален двубой от турнира за Купата на УЕФА. Двубоят се игра в украинската столица и завърши при резултат 1:1. Домакините играха около 30 минути в числено намален състав., след червен картон на Милевский.

В 9-ата минута Пабло Ернандес изведе с много хитър пас Мата, който нахлу в наказателното поле и с остро подаване по земя намери Давид Силва. Нападателят реализира и откри резултата за своя отбор.

В 62-ата минута те получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, след който падна и изравнителното попадение. Центрираната от Милевский топка в наказателното поле рикошира в Кравченко и защитника на Валенсия Албиол, след което попадна във вратата на Санчес.

Само две минути след гола Милевский, бе изгонен заради спорен жълт картон, след като бе съборен пред наказателното поле на Валенсия, което бе изтълкувано от главния съдия като симулация. До края на двубоя и двата отбора имаха по едно сериозно положение за гол, но равенството се запази.

ДИНАМО (КИЕВ) - ВАЛЕНСИЯ 1:1

0:1 Давид Силва (9)
1:1 Албиол (62 - а.г.)

ДИНАМО: Богуш, Несмачний, Михалик, Бетао, Каддури, Вукоевич, Гиоане (46-Чернат), Еременко, Кравченко (63 - Нинкович), Кравец (90-Кореа), Милевский

ВАЛЕНСИЯ: Сезар Санчес, Мадуро, Раул Албиол, Марчена, Давид Албелда, Мориентес, Дел Орно, Мата, Мануел Фернандес (82-Бараха), Пабло Ернандес (70-Хоакин), Давид Силва (67-Давид Вия)

СЪДИЯ: Серж Гумени

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Милевский, Бетао (Д); Мадуро, Силва, Мата (В)

ЧЕРВЕН КАРТОН: Милевский (64)