Рома се класира за 1/2-финалите в Лига Европа след като отново победи Милан, този път с 2:1 и с общ резултат 3:1 продължава напред.

Рома започна по-активно двубоя на стадио "Олимпико" и логично успя да поведе в резултата. Лоренцо Пелегрини отправи мощен удар от границата на наказателното поле, като топката рикошира в напречната греда. Джанлука Манчини бе на точното място в правилния момент, за да се възползва от рикошета и да опъне мрежата на опразнената врата на "росонерите" в 12-ата минута.

Снимка 661777

Рубен Лофтъс-Чийк получи топката в наказателното поле на Рома в 19-ата минута и не се поколеба да шутира. След рикошет в тялото на Джанлука Манчини, обаче топката се отби в напречната греда на вратата.

Рома успя да удвои преднината си в 22-рата минута, когато Ромелу Лукаку бе изведен зад гърба на отбраната на Милан. Белгиецът спечели физическата битката с Матиа Габиа, за да отправи подаване към Стефан Ел Шаарауи, но бранителят на "росонерите" отби. Топката обаче се озова в краката на Пауло Дибала, който завърши по страхотен начин, изпращайки топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Майк Менян.

Снимка 661778

Рафаел Леао напредна по лявото крило, като успя да надбяга Зеки Челик, но турчинът загуби разсъдъка си и се впусна на циничен шпагат в краката на португалската звезда на Милан. Шимон Марчиняк не се поколеба и показа директен червен картон на Челик, който остави Рома с 10 души на терена в 31-вата минута.

Леао тръгна отново на пробив по лявото крило на нападението на Милан в 35-ата минута, като центрира на втора греда, където Лофтъс-Чийк отправи удар с глава, който обаче бе блокиран от бранител на домакините.

Кристиан Пулишич си отвори пространство за удар от границата на наказателното поле на Рома в 45-ата минута, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Миле Свилар.

Милан започна активно втората част. В 49-ата минута Самуел Чуквуезе напредна по дясното крило и комбинира с Лука Йович, който стреля към вратата на Свилар, но Диего Йоренте успя да блокира удара на сърбина.

Рома разгърна своя контраатака в 58-ата минута, като Стефан Ел Шаарауи изнесе топката и изведе Леонардо Спинацола, който опита удар от малък ъгъл, но Майк Менян успя да отрази.

Тайми Ейбрахам успя да отправи удар към вратата на Милан в 65-ата минута, но топката премина над напречната греда.

В следващите минути Рома продължи да се брани храбро, а футболистите на Милан така и не стигнаха до сериозна опасност пред Миле Свилар.

Тияни Райндерс опита удар от границата на наказателното поле на Рома в 85-ата минута, но стражът на домакините се намеси и отрази.

Милан успя да върне едно попадение в 85-ата минута, когато Рафаел Леао получи топката по лявото крило и центрира на първа греда, където Матео Габиа се извиси над всички и стреля с глава, за да опъне мрежата зад Миле Свилар.

Снимка 661779

Последното по-интересно положение в срещата бе в третата минута на добавеното, когато Стефан Ел Шаарауи се измъкна от Тео Ернандес, който го спъна. Шимон Марчиняк извади директен червен картон на френския бранител, но след преглед на ситуацията чрез ВАР показа само жълт картон на футболиста на Милан.

Милан - Рома 0:1 в мач от Лига Европа