Челси елиминира Айнтрахт (Франкфурт) след изпълнение на дузпи и ще играе на финал за Лига Европа с Арсенал. Мачът на "Стамфорд Бридж" завърши при резултат 1:1. В продължението не паднаха голове, въпреки многото положения. При наказателните удари Азпиликуета пропусна първи за Челси, но Хинтерегер и Пасиенсия се провалиха за Айнтрахт. Еден Азар беше безпощаден и донесе победата за "сините" от Лондон с резултат от дузпите 4:3.

Челси - Айнтрахт 1:1, дузпи ще определят победителя

Английският отбор е лек фаворит в полуфиналния сблъсък от Лига Европа

Гостите започнаха по-амбициозно с висока преса. Сари беше позиционирал играчите си по-отзад и прие играта в своята половина, разчитайки на бързи контри.

Да Коща от Айнтрахт можеше да отбележи в 14-ата минута, но хубавият му удар под гредата беше изваден с вещина от Кепа. Постепенно домакините овладяха играта и създадоха няколко опасни ситуации. Липсата на точност и прибързаност отложи гола им до 28-ата минута.

Тогава Лофтус-Чийк беше изведен от ляво от Еден Азар, който навърза няколко защитници на гостите. Англичанинът напредна и под ъгъл стреля по земя до далечната греда за 1:0.

Снимка 422540

"Сините" доминираха до последните 5 минути на първата част, но натискът им беше безплоден.

Второто полувреме започна с по-силна игра на Айнтрахт. Гостите се пренесоха трайно в полето на съперника и много бързо стигнаха до изравнителен гол.

В 49-ата минута Лука Йович беше изведен сам срещу Кепа след двойна комбинация с Гачинович. Сърбинът стреля по земя неспасяемо в десния ъгъл. Давид Луиш беше два пъти надигран от голмайстора.

Това даде самочувствие на германския тим и той в дълги периоди доминираше в играта. Атаките водеха да опасности, но защитата дирижирана умело от Давид Луиш се справяше. Домакините често не можеха да изнесат топката заради високата преса. Те все пак имаха едно хубаво положение след бърза контра, което Уилиан пропиля.

Снимка 422539

В последните минути на редовното време Челси заигра на по-високи обороти и натисна съперника си. Въпреки това се стигна до продължения.

Противно на очакванията темпото в допълнителното време беше много високо. Линиите се разкъсаха и двата отбора търсеха гола. На два пъти топката почти влезе във вратата на Челси.

В първия случай Давид Луиш компенсира за грешките си при гола и изчисти акробатично влизащата до гредата топка. В последната минута на първото продължение Дзапакоста извади с глава удар след корнер.

Във второто допълнително време играчите на Челси бяха по-свежи и притиснаха съперника. Азпиликуета дори вкара топката във вратата на отличния в мача Кевин Трамп, но направи двойно нарушение и попадението справедливо беше отменено.

Снимка 422546

Въпреки многото положения се наложи дузпите да определят победителя. Германците изпълняваха първи и биха първите три наказателни удари безапелационно. Кевин Трап спаси колебливия удар на Азпиликуета, който беше вторият изпълнител за Челси.

Снимка 422547

Хинтерегер провали усилията на своите съотборници като ритна слабо в центъра и топката остана в краката на изумения Кепа. Психологическото предимство премина на страната на домакините.

Снимка 422548

Влезналият специално да бие дузпа Пасиенсия показа прекалено търпение (Пасиенсия значи търпение) и показа на Кепа къде ще насочи топката. Баскът се хвърли надясно и спаси. Оставаше само Еден Азар да оформи крайния резултат. Белгиецът хладнокръвно литна Трап и класира Челси за финала на Лига Европа.

Снимка 422552

Мачът беше много динамичен и равностоен. Гостите имаха повече положения за гол, но този път защитната тактика на Маурисио Сари се увенча с успех.

И така четири английски отбори на финалите в Евротурнирите. Коя ли е най-силната лига в света?