Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: 40,024

Пропуск. Кепа спаси удара на Пасиенсия в левия си ъгъл. Резултатът остава 4:4.

Снимка 422560

120′

4:4: Давид Луиш изравнява с техничен удар в левия ъгъл.

120′

Пропуск. Хинтерегер стреля централно в краката на Кепа. Смехотворно изпълнение. Резултатът остава 3:4.

Снимка 422556

120′

3:4: Жоржиньо с "Паненка" в левия ъгъл.

120′

2:4: Де Гузман размина Кепа и вкара в празния му ляв ъгъл.

120′

Пропуск: Кевин Трап се хвърли наляво и спаси удара на Азпиликуета. Резултатът остава 2:3.

Снимка 422555

120′

2:3: Лука Йович по земя в левия ъгъл. Кепа пипна топката.

120′

2:2: Рос Баркли с всичка сила високо в десния ъгъл.

120′

1-2: Себастиен Алер хвърли вратаря в левия му ъгъл и вкара леко в другия.

120′
90′

Челси се измъчи и се измъкна. Лондонски финал в Баку.

120+2′

Дузпите ще определят победителя в този блъсък.

120+1′

Картон за Дзапакоста.

120′

Две минути добавено време.

118′

Гачинович отстъпва мястото си на Пасиенсия.

116′

Азпиликуета вкара топката във вратата, но Хациган го отмени за игра с ръка и натиск върху вратаря.

114′

Удар на Дзапакоста. Трап изби на горе в корнер.

112′

Емерсон и Хинтерегер получават лекарска помощ.

111′

Емерсон се включи отляво и стреля. Трап спаси и Хинтерегер изчисти избитата топка пред Емерсон.

109′

Дзапакоста центрира по земя след бърза контра. Педро го изведе, но топката беше изчистена в корнер.

108′

Поредното много лошо отиграване на Игуаин. Публиката е бясна.

105′

Започват последните 15 игрови минути в сблъсъка.

105+1′

Дзапакоста извади с глава влизащата топка след удар на Алер. Кълбото беше центирано от корнер отдясно на атаката.

105′

Една минута добавено време.

105′

Две отлични положения за гол за гостите през първото полувреме.

102′

Шут на Баркли от дистанция. Топката мина на метър от гредата.

100′

Давид Луиш изчисти акробатично влизащата до гредата топка. Костич надбяга защитата отляво и подаде на връхлитащия Алер.

97′

Страхотна атака на Челси четирима на двама, но Игуаин опропасти решителния пас.

95′

Игуаин сменя Жиру.

94′

Азпилукуета стреля опасно в аут след корнер.

93′

Баркли напредна на скорост, но пасът му към Педро беше пресечен. След това Баркли стреля от дистанция в аут.

92′

Йович напредна отляво. Опитът му за удар беше избит в корнер.

90′

Ще има ли гол в продълженията или ще се насладим на дузпи?

90+5′

Айнтрахт имаше шанс да вкара след корнер, но все пак ще има продължение.

Снимка 422541

90+3′

Халер сменя Ребич.

90+1′

Картон за Абрахам.

90+1′

Де Гузман настъпи Азар.

90′

Пет минути добавено време.

89′

Играта се разкъса и атаките следват една след друга.

88′

Много здрави единоборства. Хацеган пуска твърда игра.

87′

Удар на Жиру отляво. Трап изби лошо, но бързо успя да сране и да хване топката.

86′

Амбициозно центриране на Дзапакоста отдясно. Трап улови топката с лекота.

85′

Рос Баркли сменя Лофтус-Чийк. Публиката не е доволна.

84′

Де Гузман стреля в стената след опасен фаул пред наказателното поле на домакините.

82′

Азпиликуета направи груб фаул при контра на гостите. Картонът можеше да е и червен.

77′

Фалцов удар на Дзапакоста. Трап едва успя да избие, а и никой не можа да довкара топката във вратата му.

75′

Жиру стреля криво с глава след центриране след фаул. Йович блокира французина.

74′

Защитата на Челси чисти геройски след серия на центрирания на гостите.

73′

Дзапакоста сменя Кристенсен.

72′

Кристенсен трябва да бъде сменен, защото падна лошо след подлагане на Ребич.

71′

Плътен удар от голямо разстояние на Давид Луиш в аут.

70′

Де Гузман  сменя Роде.

67′

Емерсон направи пробив отляво, но Жиру засече топката в аут.

64′

Гостите са много по-активни след почивката и атакуват по-опасно.

63′

Поредната хубава атака на гостите отдясно. Накрая ударът на Роде беше блокиран в корнер.

62′

Педро Родригес сменя Уилиан.

61′

Шут на Ребич отдалече в аут.

59′

Кепа боксира силен удар на играч на Франкфурт.

58′

Ребич имаше хубава ситуация пред наказателното поле, но не можа да финтира и загуби топката. Атаката завърши с фаул в нападение на гостите.

56′

Уилиан получи много дълъг диагонален пас от Давид Луиш, но стреля слабо по земя и Трамп улови лесно, лягайки.

55′

Хинтерегер за малко да изненада Кевин Трамп, който все пак сигурно улови топката.

52′

Ковачич направи груб фаул срещу Фалет и получи картон.

51′

Азар върна с пета на Жиру, който от идбна позиция не намери вратата.

49′

ГООООООЛ! Йович беше изведен сам срещу Кепа след двойна комбинация с Гачинович. Сърбинът стреля по земя неспасяемо в десния ъгъл.Давид Луиш беше два пъти надигран от голмайстора.

48′

Давид Луиш загуби топката в опасна зона, но Йович се подхлъзна.

48′

Ковачич игра с ръка в наказателното поле, но Хацеган остана безмълвен.

47′

Германският отбор е в половината на домакините, които имат трудности с изнасянето.

45′

"Орлите" от Франкфурт ще се опитат отново да се измъкнат след реванша.

45′

Без добавено време през първото полувреме.

42′

Малко по-твърда игра на германците, които опитват натиск.

41′

Картон за Роде за груба игра.

40′

Пропуск на Лофтус-Чийк, който с избутване почти стигна до вратаря. Това стана след хубав пробив на Азар отляво.Защитата на гостите се справи след корнера.

38′

Фалете получи картон за грубо влизане срещу Уилиан.

37′

Ребич получи добра топка в накзателното поле, но не можа да си я овладее добре и Давид Луиш изчисти.

28′

ГООOO

Снимка 422540

ОЛ! Лофтус-Чийк беше изведен от Еден Азар отляво, след технична игра на белгиеца. Нападателят успя да намери далечния ъгъл и вкара до гредата по земя.

25′

Хасебе изчисти влизащата топка, която беше отклонена с глава от Давид Луиш след фаул отляво.

23′

Жиру засече топка под малък ъгъл отляво. Кевин Трап беше до гредата и спаси.

22′

Давид Луиш центрира опасно отляво, но отново нямаше кой да засече отблизо.

19′

Сари е позиционирал отбора си по-отзад и търси бързите контри.

Снимка 422539

17′

Остра топка на Уилиан отдясно след корнер. Никой не можа да я засече и защитата изчисти.

14′

Кепа спаси страхотен удар на Да Коща. Топката влизаше под гредата.

11′

Остра атака на Уилиан отдясно. Той подаде успоредно, но защитата успя да направи блокажи на връхлитащите играчи на домакините. Имаше и претенции за дузпа.

10′

Еден Азар не можа да овладее топката след извеждащ пас. Белгиецът щеше да остане сам срещу вратаря.

9′

Гостите играят повече с топката.

Снимка 422529

4′

Йович стреля с глава. Кепа легна и хвана топката.

3′

Корнер за гостите след хубава атака на Айнтрахт отляво.

1′

Прекрасна обстановка на "Стамфоед Бридж". 11 градуса, дъждовно време.

Гари Кейхил Гонсало Пасиенсия

Челси приема Айнтрахт (Франкфурт) в един от двата полуфинала в Лига Европа. Английският отбор е лек фаворит в сблъсъка след постигнато равенство като гост с 1:1. Но както се оказва в последно време всичко се решава в реваншите, а резулатът от първия мач е само база за игровата постройка и тактиката на отборите във втората среща.

Айнтрахт (Франкфурт) и Челси не се победиха - 1:1

Айнтрахт и Челси оставиха развръзката за реванша

Двата тима си размениха по един гол във Франкфурт

Челси си осигури място в следващото издание на Шампионската лига и може спокойно да хвърли всички сили в днешния двубой. "Сините" от Лондон за 14-ти път играят полуфинал в европейски клубен турнир. Това е 9 сблъсък в Топ 4, откакто Роман Абрамович пое клуба.

Айнтрахт прави много силен сезон в Германия. Но късата резервна скамейка и битката на два фронта започва да оказва влияние. Отборът беше разгромен в последния кръг от Бундеслигата с 1:6 от Байер Леверкузен, като всички попадения паднаха през първото полувреме.

Английският отбор никога не е губил у дома от германски съперник. В девет мача победите са 7, а равенствата 2. Но никога не е късно графата загуби да бъде попълнена.