Айнтрахт (Франкфурт) и Челси завършиха наравно 1:1 в първи полуфинален мач в Лига Европа. Головете на "Комерцбанк Арена" паднаха през първата част. Лука Йович откри резултата в 23-ата минута, а в края на полувремето Педро Родригес изравни.

Лондончани имаха преимущество през по-голяма част от срещата, като удариха греда след удар на Давид Луис от пряк свободен удар. В последните минути "орлите" потърсиха победен гол, като имаха две добри възможности да се разпишат, но не го сториха.

Така единият финалист в турнира ще стане известен след седмица, когато е реваншът в Лондон.

Айнтрахт (Франкфурт) - Челси 1:1

Айнтрахт - Челси 1:1, Педро изравни

Сблъсъците между отбори от Германия и Англия винаги са гаранция за зрелище

Двубоят стартира при феноменална хореография от феновете на домакините, които отново впечатлиха. В началните минути обаче лондончани имаха предимство и създадоха две положения пред Кевин Трап. Постепенно играта се изравни.

В 18-ата минута Дани да Коща отправи диагонален удар, но Кепа спаси. Три минути след това защитата на "сините" не се справи с центриране на Роде от пряк свободен удар. топката стигна до Давид Абрахам, който стреял над вратата.

В 23-ата минута Айнтрахт поведе. Филип Костич проби отляво и центрира в наказателното поле, където Лука Йович бе оставен непрокрит и с глава откри резултата.

Гостите се активизираха и в 27-ата минута стигнаха до най-добрата си възможност до този момент след удар на Педро от 22 метра. Последва солова акция на Вилиан, но бразилецът не намери очертанията на вратата.

Снимка 421220

Източник: uefa.com

В 42-ата минута Рубен Лофтъс-Чийк на два пъти стреля към вратата на "орлите". Първо топката срещна Симон Фале и излезе в корнер, а след неговото изпълнение шутира покрай гредата.

В края на полувремето Челси стигна до заслужен изравнителен гол. Вилиан изпълни ъглов удар, топката стигна до Педро, който с мощен удар я прати във вратата.

Снимка 421236

Лондончани бяха по-активният отбор през второто полувреме. В 54-ата минута Лофтъс-Чийк направи двойно с Педро в наказателното поле и нанесе удар, който бе неточен. Малко след това Вилиан проби отляво, но стреля слабо и не затрудни Трап.

В 59-ата минута мощен шут на Давид Луис от пряк свободен удар срещна напречната греда.

Снимка 421228

"Орлите" видимо се поизмориха, а Маурицио Сари пусна в игра Еден Азар, който замени Вилиан.

В 74-ата минута Трап спаси удар на Лофтъс-Чийк. Топката стигна до Азар, който стреля, но кълбото срещна тялото на Хинтерегер и излезе в корнер. Три минути по-късно Давид Луис се измъкна от Абрахам след центриране от пряк свободен удар и нанесе удар с глава, който вратарят на домакините спаси.

Снимка 421222

В последния четвърт час от мача Айнтрахт погледна по-смело към вратата на Кепа. В 85-ата минута Давид Луис изпусна Давид Абрахам след центриране от корнер, но защитникът стреля над вратата. Малко след това Канте сбърка при изнасянето на топката, но Хасебе и Пасиенсия не успяха да стрелят към вратата на Кепа.

До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и развръзката бе отложена за след седмица на "Стамфорд Бридж".