Отборите на Спортинг (Брага) и Глазгоу Рейнджърс направиха важни крачки към четвъртфиналите в Лига Европа. Двата тима постигнаха изразителни домакински победи в първите си осминафинални мачове от турнира.

Барселона - Галатасарай 0:0 в Лига Европа

Барселона се препъна в Галатасарай на "Камп Ноу"

Неуспех за каталунците

Португалците, които бяха в една група с българския първенец Лудогорец, отново показаха, че играят на висота у дома, надвивайки френския Монако с 2:0. Испанецът Абел Руис откри резултата още в 180-ата секунда, а в към края на първата част попадение на монегаските беше отменено от ВАР заради засада на Бен Йедер.

Снимка 566467

Източник: EPA/БГНЕС

Селекцията на Карлос Карвахал удвои преднината си малко преди последния съдийски сигнал, когато появилият се като резерва Оливейра сложи точка на първата част от този футболен спор.

В Шотландия сръбския гранд Цървена звезда катастрофира тежко срещу Рейнджърс. Селекцията на Деян Станкович беше надиграна с 0:3, с което направи предстоящия реванш между двата тима в Белград почти протоколен.

Двубоят започна с отменен гол на Александър Катай още в третата минута. ВАР се прояви и в 13-ата, когато пак отсъди засада в ущърб на "звездашите". На всичкото отгоре, между двете ситуации Джеймс Травение вече беше дал аванс на Рейнджърс от дузпа. Почти веднага след англичанина, колумбиецът Морелос покачи до 2:0.

Снимка 566466

Кошмарът на "Айброкс" за Александър Катай пък продължи, тъй като в 24-ата пропусна и дузпа. Класиката за селекцията на Джовани ван Бронхорст беше оформена в 51-ата минута след попадение на нигерийския национал Леон Балогун.

Аталанта победи Байер (Леверкузен) с 3:2 в Лига Европа