Аталанта взе крехък аванс след победа с 3:2 над Байер (Леверкузен) в Лига Европа. Двата тима изиграха вълнуващ осминафинален мач в Бергамо.

ТОПСПОРТ проследи сблъсъка на живо:

Аталанта - Байер (Леверкузен), голово шоу и през втората част

Двубоят е тази вечер от 22:00 часа

Гостите започнаха шеметно мача и още в 8-ата минута удариха греда. Страхотно изпълнение на Арангис от фаул! Изстрелът му попадна в горния десен ъгъл, а след ударът в гредата излезе в аут.

Три по-късно отново той беше в центъра на събитията и този път не сбърка. Вирц тръгна на двойно и изведе Арангис, който с плътен изстрел по земя до гредата матира отбраната на домакините.

След 20-ата минута домакинтие се справиха с първоначалното стъписване.

В 23-ата Страхотна многоходова акция за Аталанта беше завършена подобаващо от Малиновски, който с топовен шут простреля Храдецки. 120 секунди след това "бергамаските" обърнаха резултата в тяхна полза. Муриел беше отлично изведен и с диагонален изстрел с левия крак извежда домакините напред.

Малко преди първото полувреме последователно двамата голмайстори стреляха от малък ъгъл, но Храдецки отрази ударите.

В началото на втората част Муриел получи топката на границата на наказателното поле и с едно докосване си я бутна, след което разстреля Храдецки за 3:1!

В 57-ата минута Муриел остана очи в очи с Храдецки, а финландецът успя да извади топката с левия си крак! Феноменално спасяване.

След час игра станахме свидетели на нова чудесна намеса на Храдецки, този път изби изстрел на Хатебур.

До края на срещата темпото спадна и нямаше особено големи опасности за гол.