Отборът на Партизан инкасира първа загуба в груповата фаза на Лига Европа. „Гробарите" отстъпиха заслужено на испанския гранд Атлетик (Билбао) с 0:2. По този начин, баските вгорчиха дебюта на старши- треньора Любинко Друлович, който изведе белградския клуб за първи път в Евротурнирите.

64-минути за домакините изигра Валери Божинов, който за съжаление не застраши по никакъв начин вратата на Яго. Щурмовакът бе самотник в атака, превръщайки го в лесна плячка за класни бранители от ранга на Балензиага и Мигел Сан Хосе. Така Валери не успя да постигне голямата си цел- да отбележи първия си гол в международен мач. Другият българин- Иван Бандаловски пък остана на резервната скамейка през всички 90 минути.

Атлетик стигна лесно до трите точки с гол във всяко едно от полувремената. Преднина за баските даде Раул Гарсия, който в 31-ата минута засече с глава отлично центриране на Оскар Де Маркос. Крайното 0:2 пък оформи Бенят Ечербария, който реализира директно от пряк свободен удар.

Победата за Билбао можеше да бъде още по-изразителна, но с няколко пропуски „блесна" младата надежда Иняки Уилямс.

В другия мач от групата, Аугсбург напомни за себе си, след като победи при гостуването си АЗ Алкмаар с 1:0. В герой за гостите се превърна опитният Пьотр Троховски, който наниза прекрасен гол от фаул.

ПАРТИЗАН-АТЛЕТИК (БИЛБАО) 0:2

0:1 Раул Гарсия (31'), 0:2 Бенят Ечеберия (83')

СТАДИОН: „Партизан" (ЮНА)

ПАРТИЗАН: Живкович, Вулиевич, Фабрисио, Остоич, Лекович, Петрович, Стеванович, Нинкович, Живкович, Лукич, Божинов (резерви: Главчич, Бандаловски, Кляич, Чиркович, Гърбич, Шапонич, Труич)

АТЛЕТИК (БИЛБАО): Яго, Сан Хосе, Балензиага, Ечеита, Лапорт, Раул Гарсия, Сусаета, Бенят, Де Маркос, Адуриц, Иняки Уилямс (резерви: Ирайсос, Боведа, Елустондо, Ерасо, Ибай Гомес, Гурпеги, Сабин)