Домакините нямат намерение да се връщат в задни позиции.

Нов гол за Бейтар не пада.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина под неспирния натиск на домакините. Те не желаеха да предоставят топката дори за минутка на опонента си, като настояваха всячески първи да се доберат до откриващия гол.

Това се случи в 11-ата минута, когато центриране от корнер намери неподготвен Иван Чворович, той не успя да парира топката по възможно най-добрия начин, тя попадна у Хила, който я изстреля в мрежата за 1:0.

Натискът на домакините продължи, като акциите на тима се редуваха една след друга пред "жълто-черната" врата.

В средата на първата част капитанът на състава от Йерусалим - Шехтер пропусна да се разпише за 2:0 и до голяма степен да намали интригата в сблъсъка.

Малко преди почивката дойде и единствената стопроцентова възможност за Ботев да стигне до попадение.

Тодор Неделев получи кълбото пред наказателното поле на съперника и се оказа очи в очи с вратаря на тима, но не успя да намери очертанията на целта.

Така домакините се оттеглиха в почивка с гол предимство.

45′

Почивка.

41′

Засада на Шехтер.

Той излизаше сам срещу Чворович.

39′

Добра възможност за Ботев!

Тодор Неделев е изведен очи в очи със стража на съперника.

Пропуск на лидера на пловдивчани...

37′

Отново масиран натиск на домакините.

Акции за Ботев няма.

Българският отбор основно се брани.

30′

Страхотна ситуация за Бейтар!

Пропуск на Езра.

24′

Жълт картон за Меледже.

23′

Уникална възможност за Ботев (Пловдив)!

Пропуск на Меледже!

Футболистът на българския тим не подаде, а вместо това опита изстрел. Лошо негово решение.

22′

Шут на Серкан Юсеин!

Изстрелът му е избит!

20′

Опит за контраатака на гостите.

Пробив на Неделев е спрян в средата на терена.

15′

Жълт картон за Виктор Генев.

12′

Малко по малко футболистите на Ботев все пак успяват да надигнат глава и да погледнат към половината на съперника си.

Акции на Меледже и Неделев обаче са спрени вещо от защитниците на съперника.

11′

1:0 за Бейтар!

ГООООООООООООООЛ за домакините!

Предимство в резултата за състава от Йерусалим.

Попадение на Хила, след груба вратарска грешка на Чворович!

Вратарят на пловдивския тим не успя да се намеси подобаващо при центриране от корнер.

10′

Голяма част от атакуващите състезатели на Ботев са натоварени и с отбранителни функции, в началните минути на сблъсъка.

Опонентът прави всичко по силите си, за да излезе напред в резултата.

6′

Два поредни свободни удара в полза на Бейтар.

Нищо опасно пред вратата на българския състав, за щастие.

5′

Тотален превес на домакините в откриващите минути на двубоя.

Нищо общо с мачовете на пловдивчани с Партизани.

2′

Уникална атмосфера в Израел.

Стадионът е претъпкан.

Снимка 303951
1′

10. Джорджиньо 17. Кристиан Добрев

Отборите на Бейтар (Йерусалим) и Ботев (Пд) се изправят един срещу друг в мач от втория предварителен кръг на Лига Европа.

Двубоят е тази вечер, от 21:00 часа, на стадион "Хо Мошава" в Петах Тиква.

Пловдивчани излизат с мисълта да постигнат минимум гол на чужд терен, който да съхрани шансовете им в реванша на 20 юли в Бургас. Задачата на "канарите" се усложнява заради отсъствието на лидера на тима Лъчезар Балтанов.

Николай Киров: Двубоите с Бейтар ще са тежки, те са силен съперник

"Ние сме отбор, който обича да играе с топката", заяви треньорът на Ботев

Без него Ботев ще разчита на бързината и далечните удари на Тодор Неделев и скоростта на Косоко.

Пловдивчани вече показаха, че могат с успех да играят навън, след като победиха албанския Партизани с 3:1 в първия кръг.

Основна заплаха за българския тим ще представляват централния нападател Шехтер и опитните Езра, Веред и Сабо.

Ветеранът с впечатляваща визитка Йоси Бенаюн ще започне от резервната скамейка и ще се включи едва в заключителните минути на мача. 37-годишният бивш футболист на Ливърпул, Челси и Арсенал се включи силно в мача с Вашаш, когато вкара гол и даде две асистенции при головото шоу 4:3.