Ботев (Пд) разбра името на следващия си съперник в Лига Европа. "Канарите" ще се противопоставят на израелския гранд - Бейтар (Йерусалим),

Шесткратният шампион на Израел елиминира Вашаш (Будапеща) след победа с 3:0 като гост. Унгарците не оказаха сериозна съпротива, макар че до 89-ата минута на първия мач водеха с 3:1, преди да допуснат обрат за 3:4. Днес обаче си пролича, че Бейтар е далеч по-стойностният тим.

Резултата в Будапеща откри Хен Езра в 9-ата минута. Отново той беше точен в 61-ата, а в заключителните секунди се разписа и французинът Гаетан Варен. В последния четвърт час в игра за гостите се появи легендата на израелския футбол Йоси Бенаюн.

Първият мач между Ботев и Бейтар е на 13 юли в Бургас, а седмица по-късно е реваншът в Йерусалим.