Отборът на Бордо осигури участието си в третия предварителен кръг на турнира Лига Европа.

Френският тим се наложи над госта си Вентспилс с 2:1 и след успех с 1:0 преди седмица продължава в следващия етап от надпреварата.

Извън групата на домакините днес остана бившият нападател на Лудогорец - Джонатан Кафу. Както вече ви информирахме, клубът заяви в прав текст на футболиста, че няма нужда от него и той не попада в бъдещите планове на новия треньор.

Кафу не започна лятна подготовка с Бордо

Бившият футболист на Лудогорец не успя да се наложи в състава

Договорът на Кафу с клуба е до 2021 година, но няма да бъде изпълнен в своята цялост.

Още в 9-ата минута на днешния сблъсък стана ясно, че жирондинците никак нямат намерение да чакат съперника си да прояви някаква инициатива. Резултатът беше открит, като Камано се разписа за Бордо.

Снимка 371627

Източник: Twitter

Три минути след почивката Кунде сложи точка на спора, покачвайки на 2:0. Почетното попадение за гостите бе дело на Акинйеми, разписал се след 66 минути игра.

В следващата фаза от състезанието французите ще се изправят срещу състава на Мариупол.