Бордо постигна ценна победа над Нюкясъл в последния мач от груповата фаза на Лига Европа. Френският отбор победи с 2:0 като домакин, с което спечели битката със „свраките" за първото място в група „D".

Срещата премина под тоталната доминация на Бордо. Натискът на домакините даде резултат в 29-ата минута, когато Диабате се пребори с Перч и с глава откри резултата.
Резултатът бе удвоен в 72-ата минута, отново Диабате надбяга Уилямсън и вкара.

В другия мач от групата, който не бе от никакво значение Маритимо победи Брюж с 2:1, с което португалският тим финишира на третото място в крайното класиране в групата.

В среща от група „B" Виктория (Пилзен) спечели битката с Атлетико (Мадрид) за първото място. В директен сблъсък чехите се наложиха с 1:0. До този мач, „дюшекчиите" бяха лидери в групата. В днешния сблъсък единственото попадение стана дело на Вацлав Прохазка в 26-ата минута. В самия край на мача пък гостите останаха с човек по-малко след като Диего Коща бе изгонен с директен червен картон.

В другия мач от групата Апоел (Тел Авив) победи Академика (Коимбра) с 2:0. Португалците завършват на третото място в групата с 5 точки, следвани от израелците с точка по-малко.