Атлетик Билбао победи като гост Шалке 04 в мач от четвъртфиналната фаза на Лига Европа. Баските се наложиха с 4:2 след като в един момент от срещата изоставаха в резултата. По този начин „гладните лъвове от Билбао", както ги наричат в Испания,  продължават да мечтаят и увереното да крачат към полуфиналите.

Срещата започна с преса на Билбао. Домакините взеха инициативата след 10-ата минута. Баските обаче ги изненадаха неприятно в 20-ата минута. Тогава вратарят на „миньорите" Хилдебранд изпусна топката, която попадна в Йоренте и  той между двама футболисти на Шалке отбеляза за 0:1.

Само две минути по-късно домакините изравниха. Раул излезе от втора позиция, докато Фарфан умело беше увлякъл двама бранители на гостите. Легендата на Реал с плътен удар стреля, правейки резултата 1:1.

Секунди преди края на първото полувреме Фернадо Йоренте опита да спре Раул в наказателното поле, а легендата на Реал падна за дузпа. Главният съдия обаче не отсъди такава и заслужено подмина ситуацията, в която ясно си пролича, че Раул преигра.

Втората част на мача, бе не по-малко резултатна. В 59-ата минута, Лошо изчистена топка попадна в Раул, който от воле отбеляза за 2:1. Интересното обаче тепърва предстоеше. В 73-ата минута, Йоренте засече с глава от корнер, изравнявайки резултата. Девет минути преди края на редовното време, Атлетик Билбао усетиха вкуса на победата, след като Де Маркос от много малък ъгъл реализира за 3:2.

До края на срещата баските показаха повече хъс и желание за победа.  В 88-ата минута  Шалке за малко да се докопа до равенството след като Хунтелаар нацели  напречната греда.

В добавеното време, Муниаин засече една сгрешена топка от защитата на домакините, заковавайки резултата 4:2.

Шалке - Атлетик Билбао 2:4

0:1 Йоренте (20)