Бейтар Йерусалим и унгарския Вашаш Будапеща си спретната истинско голово шоу в двубой, който трябва да определи съперника на Ботев Пловдив във втория квалификационен кръг за Лига Европа, ако пловдивчани успеят да отстранят албанския Партизани.

По-рано през деня Ботев надви албанците в Тирана с 3:1 и гледа уверено напред. В същото време Бейтар надви трудно с 4:3 у дома съперника си от Будапеща и всичко в този мач остава открито до реванша.

Домакините откриха чрез Жоржиньо в 19-ата минута, но гостите постигнаха пълен обрат с попадения на Евгени Павлов (36, 43) и Тамаш Кулчар (52). Тимът от Израел губеше до 88-ата минута, когато Йоси Бенаюн намали, а в последната минута на добавеното време Идан Веред изравни. Секунди по-късно Ерик Сабо изтръгна победата за домакините.

Ботев спечели гостуването си на Партизани с 3:1

Ботев е класа! "Канарите" обърнаха Партизани и са почти сигурни за втория кръг в Лига Европа