Следващият съперник на Лудогорец в груповата фаза па Лига Европа - Бетис, плаши родния първенец с домакински рекорд. Той стана факт след труден успех с 1:0 над Виляреал, който изкачи "зелено-белите" на третото място, само на 3 точки от лидера Реал Мадрид. Така отборът на Мануел Пелегрини счупи свой рекорд от 1995 г., след като вече е с четири последователни победи пред собствена публика и то без нито един допуснат гол. Настоящата поредица от срещи започна в края на миналия сезон и продължи при успеха срещу "жълтата подводница", пише "Мач Телеграф".

Латвиец ще ръководи Бетис - Лудогорец

Андрис Треймандис бе назначен от УЕФА

Колкото до въпросния мач с Виляреал, то Бетис успя да вкара първия гол във вратата на Херонимо Рули от началото на сезона в Ла Лига, като по този начин нанесоха първата загуба на "жълтата подводница".

Мачът предложи доста емоции и положения и пред двете врати. Гостите стояха по-добре през първото полувреме и в 14-ата минута бяха близо по откриване на резултата, но изстрел на Жерард Морено бе избит от защитник на голлинията. След това те пропиляха още няколко добри положения чрез Морено, Джовани Ло Селсо и Николас Джаксон.

През втората част Бетис изравни играта и успя да намери пътя към победата. Това се случи в 61-вата минута, когато бразилецът Луис Енрике центрира към далечната греда, където оставеният непокрит Родри засече топката във вратата за 1:0.

Това бе пета победа за Бетис от шест мача от началото на сезона. Само европейският шампион Реал Мадрид успя да бие "зелено-белите" през тази кампания, което ясно показва колко трудна задача чака Лудогорец в четвъртък вечер.