Берое успя да преодолее босненския Радник в реванша от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Старозагорци се наложиха с 2:0 като гост в среща, играна в Баня Лука.

Попаденията паднаха късно след като преди това двата отбора диктуваха приспивно темпо. Победата праща тима на Александър Димитров с ледващата фаза, където  ще се изправи срещу ХИК (Хелзинки).

Това е и първи успех за младия треньор на Берое, начело на тима. Припомняме, че в първата среща в Стара Загора, двата отбора не успяха да се победят, завършвайки 0:0.

Снимка 243158

Източник: Официален сайт Берое

Старши треньорът Александър Димитров направи три промени в стартовия състав в сравнение с първия двубой отпреди седмица, като днес в игра започнаха капитанът Иво Иванов вместо Христофор Хубчев, португалецът Педро Маркеш вместо Александър Василев и бразилецът Евертон Джилио-Том вместо Александър Колев.

В отсрещния лагер наставникът Славко Петрович пък заложи на същите единадесет от първия двубой.

НА ЖИВО: Радник - Берое

Трудна битка за "зелените" в Босна

В герой  за „зелено-белите” в днешния мач се превърна Ерик Почански, който вкара и двата гола.

Първият падна в 79-ата минута, когато той грабна топката и след самостоятелен рейд премина отбраната на босненци, за да открие за 0:1. Само две минути по-късно ужасът за домакините бе пълен. Тогава отново Почански се разписва след като премина през половината отбор на Радник , за да вкара за 0:2.

В 86-ата минута Неманя Милисавлевич стреля от далечна дистанция, но неточно.

В четириминутното добавено време двата отбора не създадоха повече положения и така Берое се класира напред.

Снимка 243157

В следващия кръг Берое ще играе с ХИК (Хелзинки). Финландците отстраниха с общ резултат 3:1 (2:0 в първия мач в Литва и 1:1 в Хелзинки) Атлантас (Клайпеда). Първият мач е в Стара Загора на 14 юли. Реваншът в Хелзинки седмица по-късно.