Българският национал Димитър Бербатов отбеляза петия си гол в турнира за Купата на УЕФА с екипа на Тотнъм, с което изведе домакините напред в резултата в 16-ата минута на двубоя срещу Динамо Букурещ, който се играе на стадион “Уайт Харт Лейн” в Лондон. Домакините надиграха безпроблемно румънския си гост с 3:1 и завършиха на върха в група "В" с 4 победи от 4 мача.

Българският национал се възползва от изключителна грешка на вратаря на румънците Хею, който се опита да хвърли силно топката към своите халфове, но подаването бе слабо и по този начин подари коженото кълбо на Бербо. Благоевградчанинът овладя топката и с десния крак го прати в горния ъгъл на противниковата врата с удар извън наказателното поле. Това попадение бе общо десето за Бербатов с белия екип на новия му клуб.

До края на полувремето преднината за „шпорите” удвои партньорът на българина в атаката Джермейн Дефоу, който получи асистенция за гола от...стража на тима Пол Робънсън. Робинсън със силен шут прати топката в краката на Дефоу и голаджията не пропусна да накаже Хею в първата си поява в европейските турнири на „Уайт Харт Лейн”.

През втората част доминирането на момчетата на Мартин Йол продължи и с него дойде и второто попадение на Дефоу, който реализира второто си попадение само 5 минути след подновяването на играта.

В минутите до края домакините имаха още куп положения за отбелязване на ново попадение, но до нов гол в румънската врата така и не се стигна.

В последния момент в листата на голмайсторите се записа Менди, който върна едно попадение за Динамо и мачът завърши при резултат 3:1.

Стартовите състави на двата тима:

Тотнъм:Робинсън, Шимбонда, Доусън, Кинг, Асу-Екото, Гали, Зокора, Хъдълстон, Ленън, Бербатов, Дефоу.

Динамо:Хею, Дауда, Раду, Моти, Пулхац, Чристеа, Маргаритеску, Ропотан, Мунтеану, Данчилеску, Ганеа.