Бенфика победи френския ПСЖ с 2:1 у дома в първи мач между двата отбора от фазата на осминафиналите на Лига Европа. Въпреки победата португалците не успяха да си осигурят повече сигурност преди реванша в Париж и по всичко ще се режи във втората среща.

Домакините започнаха срещата доста силно, но бяха изненадани още в 15-ата минута. Тогава Нене се разходи между цялата защита на домакините и намери отлично Пеги Люиндула в наказателното поле, а тъмнокожият нападател нямаше проблеми да открие резултата.

След това попадение домакините се вдигнаха на щурм и успяха да стигнат до изравнителен гол. В 42-ата минута Мартинс намери отлично Перейра, който останал сам в наказателното поле, изравни резултата.

До крайното 2:1 за Бенфика се стигна в 81-ата минута, когато Фара донесе победата на домакините.