Днес жребият в Нион определи полуфиналните двойки в турнира Лига Европа. Севиля приема Валенсия в испански сблъсък, а Ювентус гостува на Бенфика.

Севиля вече се изправи срещу испански отбор на осминафиналите. Тогава те победиха градския си съперник Бетис в изключително драматичен двубой.На четвъртфиналите отборът от едноименния град победи Порто. Валенсия пък вчера направи един от най-запомнящите се обрати в турнира след като отстрани Базел с общ резултат 5:3. В първата среща в Швейцария "Лос Че" загубиха с 0:3.

Бенфика имаше лек жребии на четвъртфиналите и победи без проблеми АЗ Алкмаар. Фаворитът в турнира Ювентус пък надделяха над френския Лион с общ резултат 3:1.

Първите полуфинални срещи ще се играят на 24-и май, а реваншите на 1-и май. Финалът ще се проведе на "Ювентус Арена" на 14 май.