Байер (Леверкузен) достигна до драматична победа с 3:2 срещу Селтик, с което почти лиши от интрига Група G на Лига Европа.

"Аспирините" взеха аванс в 16-ата минута чрез Роберт Андрих, но "детелините" стигнаха до обрат чрез голове на Йосип Юранович в 40-ата от дузпа и на Хота в 56-ата минута.

Германците обаче на свой ред направиха обрат в последните 10 минути и стигнаха до успеха. Отново Андрих отбеляза и изравни в 82-ата, а Муса Диаби направи обрата пълен в 87-ата минута и така оформи крайния резултат.

Така Селтик няма шанс да продължат в турнира. "Аспирините" са първи в групата си и имат преднина от 3 точки пред втория Бетис, който също си осигури класиране на 1/16-финалите. Испанците спечелиха с 2:0 домакинството си на Ференцварош след голове на Теийо (5') и Сержи Каналес (52').

Тотнъм загуби от Мура с 1:2