Байер (Леверкузен) направи сериозна крачка към четвърфиналите в Лига Европа. "Аспирините" победиха с 3:1 като гости Рейнджърс в първи мач от осминафиналната фаза. Кай Хаверц от дузпа, Шарлиз Арангиз и Леон Бейли бяха точни за германския тим. За домакините се разписа Джордж Едмъндсън.

Реваншът е след седмица при закрити врата.

Рейнджърс - Байер (Леверкузен) 1:3, Бейли се разписа

Срещата започва в 22:00 часа

"Аспирините" създадоха първата опасност в мача още във 2-ата минута. Тогава Хаверц центрира в наказателното поле, където Белараби стреля над вратата.

В началните минути гостите бяха по-активният отбор, но трудно създаваха нещо по-сериозно пред вратаря на Рейнджърс. В 21-ата минута Керем Демирбай опита удар, който не затрудни Макгрегър.

Снимка 471398

Така се стигна до 37-ата минута, когато Байер получи дузпа. Шарлиз Арангиз центрира отдясно в наказателното поле, а топката срещна ръката на Едмъндсън. Главният рефер Шимон Марчиняк гледа ситуацията на ВАР, преди да посочи бялата точка. Зад топката застана Кай Хаверц, който откри резултата.

Рейнджърс започна по-силно второто полувреме и бе близо до гол в 55-ата минута. Тогава Джеймс Тавърниър намери Алфредо Морелос в наказателното поле. Колумбийският нападател нанесе удар, който Лукас Храдецки изби с една ръка.

Снимка 471399

В 66-ата минута Дейвис спаси отбора си от сигурен гол, след като изби от голлинията удар на Арангиз от въздуха. Минута по-късно никой не успя да помогне на Рейнджърс. Тавърниър не изби добре топката след центриране в наказателното поле. Кълбото отново се озова в чилиеца, който с премерен удар в долния десен ъгъл вкара за 0:2.

В 75-ата минута Рейнджърс се върна в мача. Тавърниър центрира от корнер, Демирбай изпусна Едмъндсън, който с глава вкара за 1:2. Малко след това Баришич опита удар от пряк свободен удар, но топката мина опасно покрай вратата.

Снимка 471401

В 80-ата минута Арангиз нацели гредата след удар от пряк свободен удар.

В 87-ата минута "аспирините" стигнаха до трети гол. Резервата Леон Бейли получи топката в наказателното поле, финтира Полстър и с прецизен удар вкара за 1:3.