Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители:
90+3′

Край на мача.

88′

ГООЛ ЗА ЛЕВЕРКУЗЕН!!! Леон Бейли се разписа. Ямаецът получи топката в наказателното поле, финтира Полстър, смени посоката и с фалцов удар направи резултата 1:3.

86′

Жълт картон за Диаби.

85′

Полстър влиза на мястото на Тавърниър.

82′

Баумгартлингер заменя Демирбай.

81′

Жълт картон за Вайзер.

80′

ГРЕДА!!! Леверкузен получи право да изпълни пряк свободен удар отляво на наказателното поле. Арангиз опита удар към вратата, който изненада Макгрегър, но топката срещна гредата.

79′

Жълт картон за Кент.

Снимка 471400

78′

Опасен удар на Баришич от пряк свободен удар минава над вратата.

77′

Жълт картон за Вендел.

74′

ГООЛ ЗА РЕЙНДЖЪРС!!! Джордж Едмъндсън бележи с глава след центриране от корнер.

72′

Жълт картон за Арфийлд.

70′

Хаджи заменя Камара.

Снимка 471399

69′

Тапсоба е заменен от Паулиньо.

67′

ГООЛ ЗА БАЙЕР! Тавърниър не успя да изчисти топката след центриране в наказателното поле. Кълбото стигна до Арангиз, който с удар в десния ъгъл вкара за 0:2.

66′

Дейвис спаси отбора си от втори гол! След разбъркване в наказателното поле Шарлиз Арангиз опита удар от въздуха, но играчът на Рейнджърс от голлинията изби.

62′

Бейли заменя Белараби.

55′

Спасяване на Храдецки!! Тавърниър проби в полето на Байер и намери Морелос в наказателното поле. Колумбиецът нанесе удар, който вратарят спаси с една ръка.

Снимка 471401

53′

Канбери заменя Арибо.

45′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

37′

ГООЛ ЗА ЛЕВЕРКУЗЕН! Хаверц бележи от дузпа. Наказателният удар бе отсъден след игра с ръка на Едмъндсън при центриране от дясно на Арангиз. Главният рефер Шимон Марчиняк гледа ВАР, за да вземе решението.

Снимка 471397

29′

Жълт картон за Демирбай.

21′

Слаб удар ба Демирбай не затрудни вратаря на домакините.

18′

Жълт картон за Камара.

15′

Гостите са по-активният отбор от началото на мача, но трудно създават нещо опасно пред Макгрегър.

Снимка 471396

2′

Опасно центриране към Белараби завърши с удар, който мина над вратата.

1′

25. Полстър 30. Станилевич

Рейнджърс приема Байер (Леверкузен) в първи осминафинал в Лига Европа. Срещата на "Айброкс" започва в 22:00 часа.

За шотландския гранд това е 17-и мач в турнира. Тимът на Стивън Джерард започна участието си от първия квалификационен кръг.

И двата отбора в предишния кръг се справиха с португалски съперници. Рейнджърс отстрани Брага, а Байер победи Порто.

Леверкузен е третият полуфиналист за Купата на Германия

"Аспирините" се справиха с Унион (Берлин)

Около 3000 германски фенове ще са на стадиона тази вечер, но реваншът ще се проведе при закрити врата.

Домакините няма да могат да разчитат на Джак и Дефоу. До последно под въпрос ще са Арфийлд и Тавърниър.

Леверкузен ще бъде без Свен Бендер, Кевин Фоланд и Дени Сингкравен. Под въпрос за мача са Ларс Бендер и Никлас Ломб.

Лайпциг и Леверкузен не се победиха, завършвайки 1:1