Байер (Леверкузен) спечели и гостуването си на Порто от 1/16-финалите в Лига Европа.

Немският тим се наложи с 3:1 и съвсем заслужено продължава напред в турнира.

В първия мач между двете единайсеторки "аспирините" победиха с 2:1, като водеха с два чисти гола преднина, но позволиха да допуснат такъв във вратата си, което може драстично да промени ситуацията в реванша. Аларио и Хаверц бяха точни за домакините, докато почетното, но вероятно доста ключово за сблъсъка като цяло попадение за съперника вкара Зе Луиш.

Тази вечер за победителите вкараха Аларио, Демирбай и Хаверц.

Първият даде преднина на гостите след само 10 минути игра, а това бе и единственото попадение за откриващите 45 минути.

Байер Леверкузен победи резонно Аугсбург у дома

Муса Диаби и Надим Амири вкараха головете за "аспирините"

Само 13 минути след паузата Демирбай и Хаверц реализираха голове за 0:3, като се разписаха в рамките на едва 8 минути - между 50-ата и 58-ата.

Крайното 1:3 оформи Марега, който бе точен с почетното попадение за тима си след малко повече от час игра.

Байер (Леверкузен) победи, но Порто остави вратата открехната преди реванша

Базел отказа АПОЕЛ още в първия мач

Така Байер спечели и ответната битка от тази фаза и заслужено продължава напред.