Барселона се класира за 1/8-финалите на Лига Европа, след като победи Наполи с 4:2 в двубой игран на стадион "Диего Армандо Марадона" и с общ резултат 5:3 продължава напред в турнира.

Жорди Алба (8') даде аванс за гостите рано-рано в мача, а малко след това Френки де Йонг (13') удвои. Броени минути по-късно Лоренцио Инсиние (23') намали от дузпа. В края на полувремето обаче Барса отново дръпна, благодарение на Жерар Пике (45').

Наполи - Барселона: 2:4 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

През втората част Пиер-Емерик Обамеянг (59') също се разписа, а в края на срещата Матео Политано (87') отбеляза и оформи крайния резултат.

Снимка 564857

Двубоят започна отлично за каталунците, които успяха да поведат в резултата още в осмата минута, благодарение на Жорди Алба. Високоскоростна контра на Барса завърши с извеждащо подаване на Адама Траоре към защитника, който с десния крак успя да прати топката във вратата.

Само пет минути по-късно гостите удвоиха, след като Френки де Йонг също се разписа. Феран Торес пусна хитър пас с пета към нидерландеца. Необезпокояван, Де Йонг напредна с топката, стигайки почти до линията на наказателното поле. Той отправи техничен изтрел, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата.

Снимка 564854

Радостта на играчите на Барса обаче не бе дълга. В 22-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Марк-Андре тер Стеген препъна Виктор Осимен в наказателното поле. Съдията Сергей Карасьов се консултира с ВАР и посочи бялата точка. Лоренцо Инсиние се нагърби с отговорността и не сгреши - 2:1.

В края на полувремето гостите отново дръпнаха в резултата. Жорди Алба пусна остро подаване по земя. Топката рикошира в крака на защитник и попадна в краката на Пике, който с премерен диагонален шут я прати във вратата.

Снимка 564856

След равностойно начало на втората част, играчите на Барса нанесоха нов удар. В 59-ата минута многоходова акция на каталунците завърши с подаване на Траоре към Обамеянг, който бе в близост до точката на дузпта. С едно докосване габонецът насочи топката към горния десен ъгъл - 1:4.

В 71-ата минута домакините можеха да върнат едно попадение. Осимен бе изведен в наказателното поле по прекрасен начин след дълъг пас. Футболистът шутира по диагонала, но топката мина покрай лявата греда.

Снимка 564855

В края на срещата отново върнаха едно попадение. Нико Гонсалес загуби топката в наказателното поле на Барселона от Дрис Мертенс. Матео Политано получи кълбото и го прати във вратата на Марк-Андре тер Стеген.