Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) няма ни най-малко намерение да забавя темпото в срещите си от европейските клубни турнири.

Германският състав постигна петата си поредна победа, от също толкова изиграни срещи в Лига Европа.

В двубой от груповата фаза на надпреварата, съставът от Франкфурт се наложи над госта си Олимпик (Марсилия).

Снимка 392386

Източник: Twitter

Немският тим надигра категорично съперника си, като спечели с 4:0. Точни за победителите бяха Йович (на два пъти) и Сар и Луис Густаво, пратили топката в собствената си врата.

Резултатът беше открит в на практика първата атака в срещата. Още преди да са изтекли и 120 секунди от сблъсъка, Йович бе вдигнал на крака претъпката "КомерцБанк Арена".

Снимка 392385

Петнайсетина минути по-късно Густаво имаше нещастието да прати топката в мрежата на собствената си врата, удвоявайки по-скоро заслужено преднината на съперника.

Айнтрахт не спря с атаките и през вторите 45 минути на мача. Изстрелите към целта се редуваха един след друг за състава, като не личеше състезателите на тима да са се успокоили от факта, че водят с два гола преднина.

Сар вкара втори автогол за гостите след 62 минути игра, а още 5 по-късно Йович се разписа за втори път тази вечер, оформяйки крайното 4:0.

Нова промяна в резултата не беше регистрирана и така Айнтрахт продължава безупречния си ход и разполага с 5 победи от 5 изиграни мача от тази фаза на турнира. Марсилия заема последната позиция, с едва една точка срещу името си.

В другата среща от тази група Аполон (Лимасол) спечели домакинството си на италианския Лацио с 2:0.

Симоне Индзаги: Това е един от най-важните ни мачове

Лацио гостува на Аполон тази вечер

Фаупала реализира първия гол в мача след 31 минути игра, като двубоят се състоя в Кипър. Маркович оформи крайното 2:0, осем минути преди края на срещата.

Двубоят бе по-скоро за престиж, след като Лацио е сигурният втори тим в подреждането и има 9 пункта, завоювани до момента. Аполон разполага с 5 по-малко.

Байер (Леверкузен) и Лудогорец не се победиха - 1:1

Лудогорец се размина с чудото, но не загуби от Байер (Леверкузен) на немска земя