Айнтрахт (Франкфурт) и Барселона не се победиха в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа. Срещата в Германия завърши 1:1, а каталунците бяха изоставащи в резултата.

Така те ще се нуждаят от задължителна победа на "Камп Ноу" за продължаване към полуфиналите на втория по сила турнир.

Каталунците имаха много тежки минути на "Дойче Банк Арена", където над 50 000 фенове подкрепяха окрилените домакини.

Снимка 569845

"Блаугранас" извадиха и голям късмет, след като ВАР отмени дузпа за домакините. Немците завършиха двубоя и с 10 души, след като Тута пое преждевременно към съблекалните 12 минути преди края.

Срещата започна с натиск на домакините. В началните минути, Джибрил Сол опита опасен удар, но топката мина доста близо до вратата на каталунците.

Снимка 569840

В 23-ата минута, Шави бе принуден да прави смяна. Пике се контузи след като се подхлъзна и пострада в бедрото. На негово място влезе Лангле.

Айнтрахт - Барселона, развой на срещата по минути

Труден двубой за каталунците

Малко по-късно, се стигна до отсечен удар на Кристиян Якич от границата на наказателното поле летеше към долния десен ъгъл, но Марк-Андре тер Щеген се отчете с добро спасяване, за да предотврати опасността.

Снимка 569842

В 37-ата минута, Бускетс фаулира Буре, който падна. Главният съдия прегледа ситуацията и отмени първоначалното си решение за дузпа в полза на домакините. През втората част, германският тим отново започна по-добре и създаде повече опасности.

В 48-ата минута, след изпълнение на корнер, топката бе изчистена и попадна в Кнауф, който от границите на наказателното поле отправи силен удар под гредата и топката влезе за 1:0.

Снимка 569841

Домакините продължиха да натискат, а каталунците изглеждаха стъписани. В крайна сметка играчите на Шави успяха да се съвземат след като стигнаха до попадение.

В 66-ата минута, след триходова комбинация между Дембеле, Де Йонг и Торес, нападателят с премерен удар вкара в долния десен ъгъл на вратаря, за да изравни резултата.

В 78-ата минута, Тута остави домакините с човек по-малко след като бе изгонен с втори жълт картон.

Каталунците доминираха до края, но така и не успяха да стигнат до ново попадение.