Аякс надигра по категоричен начин състава на Копенхаген, в среща-реванш от 1/8-финалната фаза на турнира Лига Европа.

В първия двубой датчаните победиха, но допуснаха доста коварно попадение във вратата си за крайното 2:1.

Тази вечер домакините записаха "чиста" победа с 2:0 и по този начин с класираха за следващия етап от надпреварата.

Палачът на Лудогорец с гръмка победа над Аякс

Походът на ФК Копенхаген продължава, този път жертвата е Аякс

Датчаните вече мечтаят за четвъртфинал в Лига Европа

Аякс се намира в доста добра форма, като в последните си 6 мача тимът победи четири пъти.

Копенхаген имаше 4 успеха в предишните си 5 двубоя, но днес, в най-важния възможен момент, капитулира.

Снимка 283892

Аякс бе господар на случващото се на терена, като и за момент не позволи на съперника си да приеме, че може да го елиминира от турнира.

Всичко в мача бе решено още в първата му част, през която паднаха и двата гола за домакините.

Резултатът беше открит от Траоре след 23 минути игра, като футболистът на холандците даде заслужено предимство на тима си, с оглед представянето на двата отбора на терена.

Снимка 283893

Точка на спора сложи Долберг, разписал се от дузпа в третата минута от продължението на първото полувреме.

Нова промяна в резултата не беше регистрирана и така Аякс продължава напред, а Копенхаген отпада от надпреварата, оставайки само на гол от продълженията.