Аякс разнищи шампиона на Словакия Слован (Братислава) с 5:0 като домакин. Истински рецитал изнесе капитанът на амстердамци Луис Суарес, който наниза четири гола във вратата на Бичик.

Амстердамци започнаха трудни и поведоха едва в края на първото полувреме, когато Суарес оползотвори добро подава не Сим де Йонг.

Истинската буря обаче се разрази след почивката. В 65-ата уругваецът бе изведен от Деми де Зеув и удвои. В 79-ата минута Суарес оформи хеттрика си, а словаците вече се уплашиха не на шега.

Капитанът н а Аякс обаче не мислеше да спира. В 84-ата той се разписа за четвърти път след пас на Ромедал. В даденото от съдията продължение Мичел Доналд оформи крайното 5:0 след отлично подаване на Марвин Зеехелаар. Така холандците вече очакват спокойно протоколния реванш.

За сравнение, другите словашки отбори в турнира - Жилина и Кошице, завършиха съответно 1:1 с Партизан в Белград и 3:3 с Рома.