Атлетико (Мадрид) триумфира за втори път с трофея в Лига Европа под ръководството на Диего Симеоне, след като не остави шанс на своя опонент Олимпик (Марсилия), побеждавайки го по категоричен начин с 3:0.

Снимка 356949

На финала на стадиона в Лион над всички бе Антоан Гризман, който според последните информации ще бъде част от Барселона през следващия сезон.

Звездата на "дюшекчиите" вкара две попадения за победителите, които бяха без своя треньор на пейката заради наказанието му, наложено заради острите му реакции срещу съдията при първия мач с Арсенал на полуфиналите.

Финалът в Лига Европа: Олимпик (М) - Атлетико (М) 0:3, Антоан Гризман е над всички!

Битката за трофея започва в 21,45 часа

След като загубиха последните два финала в сблъсъците срещу Реал (Мадрид) в Шампионска лига, тази вечер "дюшекчиите" не оставиха съмнение в превъзходството си.

За Марсилия пък това е трети пореден загубен финал в турнира, като при предишните две поражения, от Валенсия и Парма, надпреварата още носеше името Купа на УЕФА.

Началото не предвещаваше такъв развой на събитията и финален резултат, тъй като още в 4-ата минута марсилци пропуснаха да излязат напред в резултата!

Снимка 356940

Валер Жермен получи пас от Пайет, но от удобна позиция в наказателното поле нападателят на марсилци прати топката над вратата.

Последваха още няколко атаки пред вратата на Ян Облак, а изглеждаше, че в първия четвърт на срещата испанците не се чувстват особено комфортно. Поне привидно...

Те обаче бяха тези, които нанесоха първия удар, и то от нищото.

В 21-ата минута Манданда подаде към негов съотборник, който не успя да овладее, а Гризман веднага бе намерен фронтално срещу вратата, за да може да вкара за 1:0!

Снимка 356943

Неприятностите за играчите на Руди Гарсия продължиха, след като капитанът Димитри Пайет бе заменен принудително, напускайки терена със сълзи на очи заради контузия.

До края на полувремето, въпреки опитите на френския тим да стигне до паритет, защитата на Атлетико не допусна опасно положение пред вратата на Облак.

Разковничето за крайния победител дойде минути след началото на второто полувреме.

Коке изведе с диагонален пас Гризман, който останал сам срещу Манданда, го прехвърли техничко, за да покачи на 2:0 за Атлетико!

Снимка 356944

Така още в 50-ата минута до голяма степен ясно, че много трудно марсилци могат да се върнат в мача.

Антоан Гризман и Диего Коста имаха още някои добри възможности, но се засуетиха пред вратата на съперника и не успяха да се разпишат.

В състава на Марсилия в игра се появи Костас Митроглу, който в 80-ата минута можеше да намали на 1:2 и да направи остатъка от мача повече от интересен. Гръцкият нападател обаче стреля в страничната греда при центриране отдясно.

Снимка 356950

За да дойдат заключителните минути, когато един от символите на този тим на Атлетико - Габи, с удар по диагонал от наказателното поле оформи крайния резултат 3:0!

В добавеното време в игра се появи и друга емблема на клуба - Фернандо Торес. Нападателят изигра последния си мач за мадридчани в евротурнирите, имайки предвид, че съвсем скоро става свободен агент, а по всяка вероятност ще поеме в посока САЩ.

И така - триумф за Атлетико, нов загубен финал за Марсилия и Гризман над всички...