Жълт картон за Луис Густаво.

74′

Митроглу замени Жермен.

67′

"Дюшекчиите" се дръпнаха по-назад с оглед комфортния аванс от два гола, като очевидно ще разчитат на контраатаки до края на срещата, предвид свободните пространства, които се очаква да се открия в защитата на Олимпик (Марсилия).

60′

След втория гол играчите на Атлетико придобиха още по-голяма увереност, а на този етап от срещата само чудо може да върне Марсилия в мача.

Снимка 356948

55′

Нжи замени Окампос.

52′

Годин засече на близката центриране от корнер, но ударът му с глава мина встрани от целта.

49′

ГООООЛЛЛ ЗА АТЛЕТИКО! Отново Гризман е в центъра на вниманието, след като останал сам срещу Манданда, прехвърли класно вратаря на марсилци - 2:0!

46′

Хуанфран замени Вършалко.

45′

Начало на второто полувреме.

45′

Край на първото полувреме.

Снимка 356939

43′

Гризман се опита да изведе Диего Коста зад гърба на защитата на марсилци, но защитник на французите в последния момент протегна крак и предотврати голова опасност.

37′

Жълт картон за Амави.

32′

Максим Лопес заменя Димитри Пайет, който напуска терена принудително и със сълзи на очи.

Снимка 356944

30′

Играчите на Марсилия изглеждат разколебани след попадението, макар че опитват отново да се пренесат пред вратата на противника. До момента обаче "дюшекчиите" стоят доста добре прибрани.

23′

Жълт картон за Вършалко.

21′

ГОООЛЛЛ ЗА АТЛЕТИКО! Грешка в защитата на Марсилия е наказана незабавно от Гризман, който фронтално от наказателното поле срещу Манданда не сбърка - 1:0!

17′

Играчите на Атлетико успяха да изнесат играта в средата на терена след първите минути, в които бяха приели събитията дълбоко в собствената си половина.

12′

Удар на Сар извън наказателното поле, топката минава до страничната греда.

Снимка 356928

8′

По-активно начало за французите, които се настаниха в половината на Атлетико с първия съдийски сигнал.

4′

Французите пропускат страхотен шанс! Пайет изведе Жермен в наказателното поле, но от удобна позиция срещу вратаря, нападателят на марсилци не намери целта!

1′

27. Лопес 21. Гамейро

Атлетико (Мадрид) или Олимпик (Марсилия). Един измежду тези два отбора довечера ще има шанс да триумфира в турнира Лига Европа.

Домакин на събитието е Лион, който ще приеме големия сблъсък. Няма спор, каза го и треньорът на французите Руди Гарсия, че "дюшекчиите" са фаворит за спечелване на срещата.

Те обаче ще бъдат без треньора си Диего Симеоне, който е наказан заради бурните си реакции по време на първата среща с Арсенал от полуфиналите на турнира.

Руди Гарсия: Ние сме аутсайдер срещу Атлетико (Мадрид)

"В един мач обаче всичко е възможно"

Двубоят ще е по-специален и за Фернандо Торес. Ел Ниньо вероятно ще се появи в игра като резерва, но едно е сигурно - това е последният му мач за Атлетико.

Чоло ще може да разчита на най-доброто, с което разполага, така че няма проблеми за решаване от спортно-техническо естество. Това се отнася и за колегата му Руди Гарсия, който превърна Олимпик в истинско страшилище за отборите в Лига Европа през този сезон.

Отборът му играе повече от приятен и резултатен футбол. Затова и предпоставките за тази вечер са да гледаме зрелищен сблъсък.

Марсилци загубиха последните си два финала в турнира - срещу Валенсия и Парма, още когато надпреварата носеше наименованието Купа на УЕФА.

Атлетико пък взе един финал преди няколко сезона, срещу Атлетик (Билбао), който се оказа и първият трофей за Диего Симеоне като треньор на "дюшекчиите".

И така - време е за големия финал, началото е от 21,45 часа...

УЕФА готви тежък удар по Диего Симеоне, грози го наказание от 5 мача

Треньорът ще си носи последствията заради поведението по време на мача с Арсенал