Отборът на Аталанта си гарантира, че ще завърши на едно от първите две места в група "D" на Лига Европа, след като победи Щурм (Грац) с 1:0 в Бергамо в мач от 4-тия кръг.

Единственото попадение в мача реализира Берат Джимсити. Албанецът, който изигра своя мач номер 200 за клуба, се разписа в 50-ата минута.

АЕК - Марсилия 0:2 в мач от Лига Европа

Марсилия ликува в Гърция срещу АЕК

Французите спечелиха с 2:0

В другия мач от групата Спортинг спечели с 2:1 срещу полския Ракув. Португалците вкараха и двата си гола от дузпи, реализирани от Поте. Те играха почти цял мач с човек повече, но въпреки това допуснаха попадение след почивката и трепериха в последните минути.

Аталанта е лидер в групата с 10 точки, Спортинг има 7, Щурм е с 4, а на дъното с една точка и без шансове за продължаване напред се намира полският Ракув.