Отборът на Аталанта оглави своята група с актив от 14 точки и достигна до елиминационната фаза в Лига Европа, след като тази вечер победи Лион с 1:0.

Френският тим завърши на второто място с 11.

Лудогорец се класира за елиминационната фаза на Лига Европа!

Лудогорец трепери до последно срещу Хофенхайм, но успя! 1:1 и място на 1/16-финалите в Лига Европа!

„Орлите“ постигнаха голямата си цел

Единственото попадение падна още в 10-ата минута на срещата, когато Ханс Хатебур постави топката на главата на Андреа Петаня, който не сгреши за 1:0.

Двата отбора изиграха доста скучен мач, като най-интересната ситуация, след гола, бе чак в продължението на редовните 90 минути, когато Набил Фекир разтресе лявата греда, а това бе и най-добрият шанс пред Лион да изравни.

Въпреки загубата, тимът също продължава напред в турнира.

Милан загуби с 0:2 от Риека

Срамно поражение за Милан на финала на груповата фаза в Лига Европа (ВИДЕО)

Въпреки това, "росонерите" завършиха като лидери в класирането

В другия мач от групата, Евертън най-накрая записа първа победа в Лига Европа, след като победи с класическото 3:0 Аполон, но "карамелите" отпадат от надпреварата, завършвайки на 3-ото място с актив от едва 4 точки. Точни за гостите от Англия бяха Люкман в 21-ата и 27-ата минута, а Влашич оформи крайния резултат малко преди края на срещата.