Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: 23456

Виляреал спечели гостуването си на Астана с 3:2

Поредно шоу с марка "Астана", тимът на Мъри с драматична загуба от Виляреал

Казахстанците все още имат шанс за следващата фаза на Лига Европа

88′

ГООООЛ ЗА АСТАНА!! 2:3!! ТВУМАСИ!! Мислещи, че вече са подсигурили своя успех, гостите от Виляреал започнаха да играя доста разсеяно. В 88-ата минута капитанът на "жълтата подводница" Ману Тригерос сътвори изключителна грешка, която подари топката на Твумаси. Ганаецът не чакаше втора покана и с блестящ диагонален изстрел намали до 2:3.

83′

ГОООЛ ЗА ВИЛЯРЕАЛ!!! 1:3!! БАКАМБУ! Конгоанецът Бакамбу решава всичко в този двубой с втори гол. "Жълтата подводница" ще си тръгне с трите точки от столицата на Казахстан.

82′

Последна промяна и във формацията на Астана.

76′

Последна смяна в лагера на Виляреал.

75′

Жълт картон за Никола Сансоне, който направи фаул в близост до своето наказателно поле.

74′

БАКАМБУ!! Астана продължаваше да допуска безброй грешки в своята отбрана и при поредната от тях, Седрик Бакамбу този път не успя да реализира и до голяма степен да реши всичко в мача. Отново с адекватна реакция блесна капитанът на домакините Ерич, който отрази мощният удар на конгоанеца.

71′

Марин Томасов ще се опита да освежи халфовата линия на Астана.

70′

Жълт картон за Иван Маески, който задържа непозволено Даниел Раба.

68′

Станимир Стоилов предприема първа смяна в този двубой. В игра ще видим Граховац.

67′

Роберто Сориано ще замени направилия силен мач тази вечер - Карлос Бака.

64′

ГООЛ ЗА ВИЛЯРЕАЛ!! БАКAМБУ!! 1:2!!! Едва след няколко минути на терена, резервата Седрик Бакaмбу спомогна за осъществяването на пълния обрат в мача. Африканецът бе изведен по перфектен начин от Никола Сансоне, който само с едно докосване разсече несигурната отбрана на Астана. Сам срещу Ерич пък конгоанеският стрелец хладнокръвно прониза домакините.

62′

Жълт картон за Адриан Марин, който влезе грубо в краката на Кабананга.

60′

Първа рокада в лагера на Виляреал. Пабло Форналс отстъпва мястото си на Седрик Бакумбу.

57′

И ОТНОВО БАКА! Карлито продължи да тормози тима на Станимир Стоилов. В 57-ата минута, латиноамериканецът се завъртя елегантно около персоналния си пазач и отправи хубав шут, който намери външната част на мрежата.

47′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА БАКА! Второто полувреме започна с изключително груба грешка на домакинската отбрана, която беше наказана с гол от Карлос Бака. За радост на симпатизиращите на Астана, бившият нападател на Милан се оказа, че е бил в положение на засада!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Първи жълт картон в мача, получава го Дмитрий Шомко.

39′

ГОООЛ ЗА ВИЛЯРЕАЛ!! 1:1!! РАБА! И докато домакините проклинаха своя късмет, Карлос Бака поде бърза атака през центъра, която в крайна сметка се превърна и в гол! Младият Раба се възползва от подаването на своя именит съотборник и разстреля този път безпомощния Ерич.

38′

ТВУМАСИ!! Астана беше много близо до удвояването на резултата в 38-ата минута. Поредна качествена атака на казахстанците завърши с пас към Твумаси, който шутира малко зад точката на дузпата. Този път обаче Мариано Барбоса беше на своята врата и с чудесно спасяване се реабилитира за грешката си при гола на Кабананга.

33′

Астана впечатлява с бързия си преход от защита към атака. Основната движеща сила в селекцията на Станимир Стоилов са африканците Кабананга и Твумаси.

25′

ФОРНАЛС! Инкасираното попадение доведе до временен спад в играта на Виляреал, но не след дълго, опасностите пред вратата на Астана отново станаха нещо обичайно. Непробиваем на вратата обаче беше Ненад Ерич, който в 25-ата минута се справи при нова ситуация от типа "едно в едно". Този път той излезе краен победител в двубоя срещу Форналс.

21′

ГООООЛ ЗА АСТАНА!! КАБАНАНГА!! 1:0!! Напук на всичко казано до този момент, Астана сензационно откри резултата в 21-ата минута. Твумаси и Кабананга размениха пасове, след което вторият отправи фамозен изстрел от над 25 метра. Стражът на Виляреал бе хванат в крачка и така въпросната ситуация се превърна в един много красив гол в полза на тима от Казахстан.

20′

РАБА! "Жълтата подводница" продължи със своя натиск и малко по-късно, индивидуален рейд през центъра на Раба, завърши с мощен шут от границата наказателното поле, който бе отразен с вещина от вратаря на домакините.

17′

КАКЪВ ШАНС ЗА ВИЛЯРЕАЛ! Териториалното надмощие на Виляреал можеше да доведе и до гол в тяхна полза след 17 минути на "Астана Арена". Майсторски пас изведе сам срещу вратаря Никола Сансоне. Ударът му бе париран от опитния Ненад Ерич, а последвалият му опит за добавка, бе изчистен от голлинията благодарение на фантастичния шпагат на Шомко.

12′

Поредна многоходова комбинация на Виляреал. Цялата атака обаче беше провалена от Антонио Рукавина, който не успя да сътвори обещаващо центриране.

4′

И докато домакините действаха емоционално, техният опитен съперник от Испания изчакваше своя момент. Още в 4-ата минута  Никола Сансоне избяга зад гърба на отбраната, ала головият му изстрел бе осуетен от навременната намеса на Логвиненко. При последвалия корнер "жълтата подводница" сътвори заучено положение, от което обаче не успя да се възползва Пабло Форналс.

3′

Двубоят започна с амбицирани действия от страна на домакините. Шампионът на Казахстан стигна до два поредни корнера пред Мариано Барбоса, които обаче не създадоха нищо друго, освен краткотрайно напрежение в полето на Виляреал.

2′

Селекцията на Станимир Стоилов се намира в уникална серия. 4-кратният шампион на Казахстан е в серия от 17 мача, в които не познава поражението у дома в европейските клубни турнири (9 победи и 8 равенства). За последно това се случи през кампания 2014/15, когато "небесносините" бяха победени, именно от Виляреал с 0:3 в плейофен двубой за влизане в групите на ЛЕ.

2′

Големият проблем за Астана е свързан с факта, че домакините не са имали официален двубой от 5 ноември.

2′

Наставникът на Виляреал - Хави Кайеха определи този мач като финал за неговия тим. Специалистът обаче е притеснен от дългия път до Казахстан и ниските температури, които със сигурност няма да са по вкуса на испанците.

2′

"Жълтата подводница" е в серия от 5 мача без поражение. Днес обаче част от екипажа ѝ няма да бъдат контузените: Серхио Асенхо, Бруно, Саму Кастайехо, Фернандес, Семедо и Суарес.

1′