Астана победи Манчестър Юнайтед в пети мач от група "L" на Лига Европа. Казахстанците изоставаха на полувреме с 1:0, но през втората част успяха да стигнат до обрата и спечелят първи три точки в тазгодишната си кампания в Европа.

Джеси Лингард: Игнорирам хейтърите

Вижте подробности

"Червените дяволи" поведоха още в 10-ата минута с попадение на Джеси Лингард. На почивката двата тима се прибраха в съблекалните при преднина на Юнайтед, но десет минути след подновяването на играта Шомко вкара изравнителното попадение за казахстанския тим, засичайки топката в далечния ъгъл. В 62-ата Бернард си отбеляза автогол. При центриране отдясно топката се отби в гърдите на младия защитник и изненада вратаря - 2:1.

В група "L" англичаните са първи с 10 точки. АЗ Алкмаар има осем преди гостуването си на Партизан, който е с 4.