Арсенал записа разгромна победа с 4:2 над Ворскла в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа, който се игра на "Емиратс" тази вечер.

Резултатът за "топчиите" бе открит в 32-ата минута, когато Алекс Айоби изведе Обемаянг на чудесна стрелкова позиция. Габонският нападател пое топката с лекота и с прецизен силен удар преодоля вратаря за 1:0. Атаките за възпитаниците на Унай Емери не спряха дотук. Малко след попадението, Торейра можеше да удвои от свободен удар, но изпрати кълбото на сантиметри от целта. След това Обамеянг разтресе горната дясна греда, пропускайки "златен" шанс да увеличи преднината на английския гранд.

Малко след началото на второто полувреме, "артилеристите" удвоиха своята преднина. Във втори голмайстор се превърна Дани Уелбек, който получи добро подаване от Мхитарян и се разписа за 2:0. Не бяха изминали и десет минути от попадението, когато Обамеянг направи резултата класически - 3:0. Головете в този мач просто не спираха да се нижат един след друг. В 74-ата минута, Лихтщайнер подаде към Месут Йозил, който с лекота преодоля съперниковия страж за 4:0. Три минути по-късно, гостите отбелязаха своето почетно попадение, намалявайки на 1:4 чрез Чеснаков.

Снимка 379440

В другата среща от Група E, Спортинг (Лисабон) се наложи с 2:0 над Карабах.

Португалският гранд откри резултата в 54-ата минута, когато Нани комбинира с Рафиня, а той не сгреши от много близко разстояние за 1:0, а Кабрал удвои малко преди самия край на двубоя.

Така, на върха в класирането в групата към момента е Арсенал заради по-добра голова разлика.