Арсенал победи Наполи в първи мач от 1/4-финалите в Лига Европа. Битката на стадион "Емиратс" завърши при резултат 2:0.

Точни за победителите бяха Рамзи и Торейра, разписали се през първото полувреме на двубоя.

Снимка 417640

Източник: UEFA.com

Лондончани имат сериозни проблеми при гостуванията си, но пък у дома са изключително стабилни и това естествено им даваше увереност преди сблъсъка с италианците.

В крайна сметка очакванията на феновете на тима се оправдаваха и съставът постигна пореден успех на собствен терен.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Арсенал - Наполи 2:0, голове на Рамзи и Торейра!

Лондончани имат сериозни проблеми при гостуванията си

Първото полувреме категорично беше в полза на домакините. Те изглеждаха с класа над опонента си, който осъществи само две по-опасни атаки, една от които завършила с удар към целта.

В същото време по десния фланг на атаката си лондончани създаваха страхотни затруднения на бранителите на италианския си гост.

Мейтланд-Найлс и Рамзи взаимодействаха с по едно докосване, което напрягаше сериозно защитата на Наполи. В същото време набезите на Обамеянг и Йозил всяваха хаос в последната линия от играта на италианския състав.

Снимка 399984

Единствено Кулибали винаги бе на мястото си и ако не бяха намесите му, по всяка вероятност преднината за домакините щеше да е огромна.

След изиграването на първата част от двубоя, Арсенал вече водеше с 2:0. Резултатът беше открит в 14-ата минута, когато пробив на Лаказат отдясно бе продължен с пас към Мейтланд-Найлс, който асистира на Аарън Рамзи, дал преднина на тима си.

Снимка 417636

Източник: Twitter

След 25 минути игра Арсенал вече водеше с два гола разлика, като нова многоходова акция на състава бе спряна от защитата на Наполи, но топката все пак стигна до Торейра, възползвал се от грешка на състезател на съперника. Нисичкият футболист на "артилеристите" стреля от далечна дистанция, Кулибали опита да избие удара му, но кълбото се отклони в крака му и попадна в мрежата на Мерет за 2:0.

Снимка 417639

Нови голове преди паузата не бяха реализирани.

Второто полувреме бе белязано от няколко добри положения в полза на гостите. Те дойдоха в резултат на това, че опонентът им заложи предимно на отбранителна тактика през тези 45 минути.

Снимка 417638

Най-чистото положение за Наполи дойде двадесет минути преди последния съдийски сигнал, когато Инсине изведе Желински очи в очи с Чех. Футболистът на италианския тим обаче не успя да насочи точно кълбото, което премина встрани от целта.

Малко преди края на двубоя Рамзи можеше отново да се разпише в мача, но този път асистенцията на Мхитарян остана без точно завършване, а резултатът се запази непроменен до последния съдийски сигнал.

Снимка 417635

Неаполитанците за трети път в историята си стигат до тази фаза в надпреварата, след като през 1989-а я спечелиха, а през 2015-а бяха на полуфинал.

Италианският тим не играе добре на Острова, където има едва 1 равенство и вече 8 загуби от 9 гостувания до момента срещу английски отбори.