Жълт картон за Хисай.

45′

Старт на второто полувреме.

45+1′

Първото полувреме категорично беше в полза на домакините. Те изглеждаха с класа над опонента си, който осъществи само две по-опасни атаки, една от които завършила с удар към целта.

В същото време по десния фланг на атаката си лондончани създаваха страхотни затруднения на бранителите на италианския си гост.

Мейтланд-Найлс и Рамзи взаимодействаха с по едно докосване, което напрягаше сериозно защитата на Наполи. В същото време набезите на Обамеянг и Йозил всяваха хаос в последната линия от играта на италианския състав.

Единствено Кулибали винаги бе на мястото си и ако не бяха намесите му, по всяка вероятност преднината за домакините щеше да е огромна.

След изиграването на първата част от двубоя, Арсенал вече водеше с 2:0. Резултатът беше открит в 14-ата минута, когато пробив на Лаказат отдясно бе продължен с пас към Мейтланд-Найлс, който асистира на Аарън Рамзи, дал преднина на тима си.

След 25 минути игра Арсенал вече водеше с два гола разлика, като нова многоходова акция на състава бе спряна от защитата на Наполи, но топката все пак стигна до Торейра, възползвал се от грешка на състезател на съперника. Нисичкият футболист на "артилеристите" стреля от далечна дистанция, Кулибали опита да избие удара му, но кълбото се отклони в крака му и попадна в мрежата на Мерет за 2:0.

Нови голове преди паузата не бяха реализирани.

45′

Почивка.

44′

Страхотно положение за Наполи!

Кайехон връща топката към дузпата, където абсолютно сам е оставен Инсине.

Удар далеч над вратата за голаджията на неаполитанците.

41′

Обамеянг опитва да изненада Мерет с "копване" на топката.

Стражът обаче добре предвижда действията на нападателя.

Нов гол не пада.

39′

Многоходова акция за домакините.

Фаул срещу Лаказет.

Майенко позволява играта да продължи, давайки авантаж.

Шут на Обамеянг!

Вратарят на Наполи спасява.

33′

Изстрел на Лаказет!

Без успех.

Добре беше изведен нападателят на Арсенал, но не успява да се разпише с удар от средна дистанция.

30′

Кулибали спира нова атака на домакините.

Ако не бяха неговите намеси, резултатът можеше да е и още по-впечатляващ за лондончани.

Снимка 415403

26′

Поредна добра ситуация в полза на домакините.

25′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Торейра!

Рикошет в тялото на бранител помогна на футболиста на лондончани.

Кулибали беше това...

Опита се защитникът да избие топката, но не успя.

19′

Сдържано, разумно първо полувреме за домакините.

Лондончани дебнат съперника си за всяка малка грешка, за да извлекат максимума от нея.

Добре е свършил своята работа Емери.

Снимка 399984

14′

ГООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Рамзи вкарва топката в мрежата!

Снимка 417636

Лаказет, Мейтланд-Найлс и Рамзи развинтиха защитата на Наполи по десния фланг на атаката на Арсенал.

Брилянтна атака с по едно докосване за лондончани!

12′

Наполи се опитва да изравни съотношението на силите на терена.

Полагат сериозни усилия състезателите на гостите.

Основно чрез Инсине пробват да застрашават съперника си.

8′

Рамзи стреля!

Кулибали избива топката.

И Обамеянг шутира!

Отново Кулибали се намесва решително.

6′

Нов корнер за Арсенал.

Зачестиха центриранията в полето на италианския тим.

5′

Футболистите на гостите така и не успяват да играят продължително с топката.

Арсенал не спира напористо да преследва целите си в нападение.

Искат ранен гол лондончани.

3′

По-силно начало за домакините.

Втори пореден ъглов удар в тяхна полза, още в самото начало на двубоя.

1′

Гендузи Милик

Арсенал приема Наполи в първи мач от 1/4-финалите в Лига Европа. Битката на стадион "Емиратс" започва в 22:00 часа.

И двата тима се нуждаят от позитивен резултат , след като трофеят от надпреварата и мястото в Шампионската лига, който той носи, вече са доста близо.

Снимка 415663

Лондончани имат сериозни проблеми при гостуванията си, но пък у дома са изключително стабилни и това естествено им дава увереност преди сблъсъка с италианците.

"Наясно сме, че трябва да спечелим, но също така не трябва да допуснем много положения пред вратата си и трябва да сме внимателни", съвсем очаквано коментира Унай Емери.

Снимка 408093

Източник: EPA/БГНЕС

Фокусът при гостите вероятно също ще бъде върху защитата, след като Карло Анчелоти открито критикува отбора си за някои лоши представяния напоследък и допуснати голове, като след равенството с Дженоа в неделя бе силно недоволен.

Пиер-Емерик Обамеянг, който не започна срещу Евертън, е с вирусно заболяване и взима антибиотици, но въпреки това попадна в разширения състав.

Карло Анчелоти: Унай Емери е по-опитен от мен в Лига Европа

Анчелоти: Емери е по-опитен от мен в Лига Европа

"Трябва да уважаваме Арсенал"

Калиду Кулибали се завръща за гостите след наказание, а и Лоренцо Инсине отново е на линия за неаполитанците, които за трети път в историята си стигат до тази фаза в надпреварата, след като през 1989-а я спечелиха, а през 2015-а бяха на полуфинал.

Италианският тим не играе добре на Острова, където има едва 1 равенство и 7 загуби от 8 гостувания до момента срещу английски отбори, което прави шансовете на домакините за победа малко по-добри.

При Арсенал обаче никога не можеш да бъдеш сигурен какво ще се случи, но все пак домакинският фактор и потенциалът в нападението на тима трябва да окажат влияние и Артилеристите да успеят да вземат аванс, дори и минимален да бъде той.

Унай Емери: Наполи е велик отбор, Анчелоти е топ треньор