Арсенал премина трудно през интересни, но не особено приятни 90 минути, за да постигне обрат при домакинството си на Молде в груповата фаза на Лига Европа.

"Артилеристите" се наложиха с 4:1, но крайният резултат не е съвсем показателен за случилото се в срещата.

Гостите първи излязоха напред в резултата. Това се случи след 22 минути игра, когато Елингсен вкара за 0:1 и стъписа всички на резервната скамейка на отбора-домакин.

Снимка 504052

Източник: Twitter

В самия край на първото полувреме Арсенал се върна в мача, но не и без известна доза късмет. Хауген прати топката във вратата на собствения си отбор в последните мигове от продължението, добавено към първата част от битката.

Снимка 504083

62-ата минута маркира нова неприятна ситуация за гостите, като се стигна до втори автогол, този път отбелязан от Синян.

Осем минути по-късно Пепе сложи точка на спора, "затваряйки" мача с попадение за 3:1.

Снимка 504084

Крайното 4:1 оформи Уилок, разписал се 2 минути преди последния сигнал.

Неочаквано назначение за страничния ни съдия Мартин Маргаритов

Ще бъде част от бригадата за мача Арсенал - Молде

Така Арсенал вече разполага с 3 точки повече от преследвача си - именно Молде, в таблицата с временното класиране.

Рапид (Виена) има 3 пункта по-малко от втория в подреждането на третата позиция, а без точков актив остава единайсеторката на Дъндолк.