Арсенал допусна равенство в първи мач от четвъртфиналната фаза на Лига Европа. "Артилеристите" направиха 1:1 със Славия (Прага) на "Емирейтс".

Попаденията паднаха в самия край, като лондончани първи се разписаха чрез Пепе в 86-ата минута, но чехите изравниха в последните минути на двубоя.

Така Славия е фаворит преди реванша заради гола си на чужд терен. Мачът не предложи много интересни моменти.

Снимка 526284

През първата част лондончани имаха възможност на два пъти да открият. Първо в 29-ата минута, Букайо Сака пое топката в празно пространство и я прати с удар от наказателното поле на сантиметри от лявата греда.

Десет минути по-късно стражът на Славия показа класа. Роб Холдинг скочи високо, за да засече центриране и отклони топката с глава отблизо под напречната греда, но вратарят се намеси решително.

През второ полувреме, по-чистите положения отново бяха за Арсенал.

Рома победи Аякс с 2:1 в Лига Европа

Аякс може горчиво да съжалява - Рома реализира пълен обрат и е фаворит преди реванша

Тадич пропиля дузпа

В крайна сметка домакините успяха да поведат в 86-ата минута, Обамеянг овладя в половината на съперника при една дълга топка и подаде към Пепе, който се пребори със защитник и плъзна топката покрай вратаря за 1:0.

Манчестър Юнайтед победи Гранада с 2:0

Юнайтед мина без напрежение през Гранада

Ценен аванс преди реванша

Докамините вече предвкусваха успеха, но Славия каза последната си дума в последните секунди на добавеното време. След корнер, топката бе отклонена към далечната греда, където Холеш засече и изравни за 1:1.