Арсенал и Атлетико (Мадрид) завършиха 1:1 в първи полуфинален мач от Лига Европа. Головете на "Емиратс" бяха дело на Александър Лаказет в 61-ата минута и Антоан Гризман в 82-ата. "Дюшекчиите" играха с човек по-малко от десетата минута, след като Шиме Връшалко бе изгонен за два жълти картона.

Въпреки численото си превъзходство, "топчиите" не успяха да вземат преднина преди реванша на "Уанда Метрополитано" след седмица.

Арсенал - Атлетико (Мадрид) 1:1

Арсенал - Атлетико (Мадрид) 1:1, Гризман изравни

Двата тима излизат в първи полуфинал в Лига Европа

Срещата започна със силен домакински натиск. В 6-ата минута се стигна до първата сериозна опасност пред вратата на Атлетико. Уелбек намери Лаказет в наказателното поле, а ударът на френския нападател облиза гредата. Минута по-късно Облак спаси нов шут на голмайстора на Арсенал.

В 10-ата минута "дюшекчиите" останаха с човек по-малко. Шиме Връшалко получи пресилен втори жълт картон за нарушение срещу Лаказет в центъра на терена. Малко след това главният рефер Клеман Тюрпен прати на трибуните и треньора на гостите Диего Симеоне, който бурно оспорваше решенията на съдията.

Снимка 353091

Натискът на Арсенал се засили в следващите минути. Удар на Уилшър с глава бе спасен от Облак. В 21-ата минута Уелбек се озова на стрелкова позиция, но словенският страж на гостите изби с крак.

В 30-ата минута постепенна атака на домакините завърши с удар на Начо Монреал, който премина покрай далечната греда. Атлетико погледна към вратата на Давид Оспина. Колумбийският страж трябваше да се намеси при удар на Антоан Гризман, като успя да запази вратата си суха. В 38-ата минута Партей открадна топката от Монреал и намери Гризман. Френският нападател нанесе силен удар, който бе отразен от Оспина.

Снимка 353098

До края на полувремето Арсенал бе по-активният отбор, но така и не съумя да вкара.

Втората част започна с натиск на "артилеристите". В 53-ата минута Облак улови удар от далечна дистанция на Рамзи. Осем минути по-късно домакините стигнаха до попадение. Гризман сбърка, топката се озова в Уилшър отляво. Халфът центрира в наказателното поле, където Александър Лаказет надскочи Люка Ернандес и не остави шансове на Облак за 1:0.

Снимка 353096

Малко по-късно отново френският нападател нанесе удар с глава, който профуча покрай далечната греда на Атлетико.

Домакините продължиха да контролират събитията на терена, но трудно достигаха до голови възможности пред Облак. В 74-ата минута Джака опита далечен удар, който мина над вратата.

В 82-ата минута Атлетико изравни. Гризман получи извеждащ пас от дълбочина, Косиелни не успя да го спре и нападателят се озова на стрелкова позиция. Оспина парира първия удар на французина, но при добавката той бе безпогрешен за 1:1.

Снимка 353088

Арсенал отново натисна след изравнителния гол на гостите. В 87-ата минута Облак се намеси решително след удар с глава на Рамзи. Минута преди края на допълнителното време словенския вратар спаси нов удар с глава на Рамзи.

Така срещата между двата отбора завърши 1:1 и всичко ще се реваша на реванша.