Анжи и Нюкасъл не успяха да се победят в първия мач от осминафиналите на Лига Европа. В Русия двубоят завърши 0:0 и по този начин двата отбора ще решат всичко в реванша в Англия след седмица.

Срещата на „Лужники" бе равностойна, в епизоди от мача с явен превес на домакините. Звездата на Анжи Ето'о се отличи с няколко пропуска, които можеха да донесат сериозна преднина преди втория мач. В 40-ата минута той създаде първата опасност в мача след като стреля силно, но Елиът спаси.

В 64-ата минута гостите можеха да поведат, след като Бен Арфа излезе на отлична стрелкова позиция, но Габулов се справи с близкия удар. 14 минути по-късно отново Ето'о създаде опасно положение, след като стреля силно от фаул, но топката мина близо до вратата.

Така продължаващият на четвъртфиналите ще се определи след седмица в Англия.

АНЖИ - НЮКАСЪЛ 0:0

АНЖИ: Габулов, Йешченко, Карлош, Евертон, Жусилей, Шатов (82 - Карсела), Жирков, Ахмедов, Диара, Вилян (22 - Траоре), Ето'о

НЮКАСЪЛ: Елиът, Симпсън, Янга-Мбива, Пърч, Хайдара, Кабай (84 - Тиоте), Сисоко, Анита (76 - Тейлър), Бен Арфа (65 - Шола Амеоби), Марво, Обертан