Кипърският Анортозис отнесе с 5:0 Кержен (Люксембург) в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Двубоят започна зле за гостите, които имаха нещастието да си отбележат автогол в 11-ата минута, когато Пауло Да Коща изпрати кълбото в собствената си врата. Островитяните се възползваха от объркването в редиците на скромния съперник и в 26-ата минута го наказаха с нов гол, дело на Никос Кацавакис.

Второто полувреме също беше за домакините, които в рамките на пет минути съкрушиха окончателно съперника. В 63-ата минута Никос Фрусос доведе резултата до класическо измерение, а в 68-ата Кафу покачи за 4:0. Фрусос се разписа за втори път, довеждайки резултата до крайното 5:0, което обезсмисля реванша.