Английският Челси не успя да завърши с пълен точков актив груповата фаза на Лига Европа. Тази вечер хората на Маурицио Сари направиха първа грешна стъпка по своя европейски път, след като завършиха 2:2 при визитата си на МОЛ Види.

Айнтрахт няма спирка, 6 от 6 за германците в Лига Европа

"Орлите" завършиха с пълен точков актив, след като пак надвиха Лацио

Лондончани бяха в доста експериментален състав, който донякъде предопредели и изненадващия резултат. Силен мач за унгарските домакини изигра нашият Георги Миланов, който дори асистира за едно от попаденията на "синьо-червените".

Снимка 395232

Челси поведе на "Групама Арена" още в 30-ата минута, когато Уилиян беше безпогрешен при изпълнението на фаул.

Радостта на английския гранд обаче бе кратка, след като в ответната атака младият уелсец Ампаду имаше малшанса да си наниже автогол.

Пълният обрат в Будапеща бе факт в 56-ата минута, когато Георги Миланов отправи отлично центриране за Него. Нападателят отигра топката директно от воле, с което не остави никакъв шанс на сюрпризирания Вили Кабайеро.

Челси все пак стигна до ремито, което освен точка за англичаните, "уби" и надеждите на домакините за продължаване в турнира. Големият злодей в унгарската столица се казваше Оливие Жиру. В 75-ата минута френският таран разкри една непоказвана своя способност - майсторство при фаулове. А ударът му бе толкова точен, че дори поставеният от вратаря защитник, не съумя да изчисти перфектно насочената към горния десен ъгъл топка.

Снимка 395230

Второто място в тази група изненадващо остана за БАТЕ (Борисов). Гордостта на беларуския футбол отново изигра голям мач за своята история и спечели директната битка за гореспоменатата позиция с 1:3.

"Трактористите" водеха с 0:3 още до паузата, когато Скиваш и на два пъти Сигниевич шокираха солунския гранд. Всичко, до което бившият тим на Митко Бербатов стигна, беше почетно попадение на Прийович в 59-ата минута.