Партизан завърши при равенство 2:2 като домакин на кипърския АЕК (Ларнака) в реванша от третия квалификационен кръг на Лига Европа и след загубата си с 1:2 в първия мач, отпадна от турнира.

Така в плейофите футболистите на АЕК ще се изправят срещу украинския Днипро-1 (Украйна), докато в плейофния кръг на третия по сила турнир на Стария континент - Лигата на конференциите Партизан ще има за съперник отстранилия българския Левски тим на Хамрун (Малта).

Нападателят Рикардо Гомес даде аванс на белградчани в 24-ата минута, но в 51-ата Светозар Маркович изравни след като си отбеляза автогол.

Пак Рикардо Гомес бе точен само три минути по-късно за 2:1, но гостите изравниха след нови две минути и в 56-ата френският нападател на АЕК Имат Фараж реализира за крайното 2:2.

Левски загуби от Хамрун Спартанс след изпълнение на дузпи

Кошмарна вечер на "Герена": Малтийци изхвърлиха Левски от Лига на конференциите след дузпи