Отборът на Иван Иванов - Базел се класира за четвъртфиналите на Лига Европа. Швейцарците играха на практика цял мач с десет души, но въпреки това удариха Залцбург с 2:1 като гости и след 0:0 в първия мач, изхвърлиха австрийците от турнира.

Залцбург поведоха в 22-ата минута с гол на Джонатан Сориано. Преди това пък Марек Сухи бе изгонен с директен червен картон още в 9-ата мин, след като фаулира грубо в Алън. В 30-ата мин. реферът прекрати мача за десетина минути, защото феновете на гостите засипаха терена с всевъзможни предмети.

Почивката явно даде резултат, защото още в 50-ата мин ветеранът Щрелер изравни след пас на Фрай. След час игра пък Базел направи пълен обрат, като този път се разписа Сауро.

Двата тима завършиха мача с по десет души, като малко преди края за втори жълт картон бе изгонен и Алън.